Brigádnická činnost

Sběr starého papíru a železa

V sobotu dne 11.4.2015 pořádala hasičská organizace sběr železa a papíru po Lobodicích. Sešli jsme se v 9 hodin před hasičskou zbrojnicí, kde nás čekal traktor s vlečkou. Po Lobodicích již byly vidět hromádky starého papíru a železa. Počasí přálo a my se dali do práce. Někteří jezdili s vozíky a sbírali papír, druzí objížděli Lobodice s traktorem a házeli na vlečku staré železo. Na požádání jsme železo pomohli z domu vynést. Než jsme objeli Lobodice, byla vlečka plná železa a papíru byla také úcty hodná hromada. Sběr jsme vezli na štěrkovnu zvážit a pak do Troubek, kde nás čekala ještě jedna práce. Dozvěděli jsme se totiž, že knihy nesmějí mít vazbu, v opačném případě je cena za papír nižší. Z každé knihy jsme proto odtrhli vazbu. Ve sběrně to vypadalo jako v mraveništi, ale za chvíli bylo hotovo.  Pak jsme opět jeli na štěrkovnu zvážit prázdná vozidla a čekala nás cesta domů. Ve večerních hodinách se starší žáci a dorost sešli s vedoucím na hasičské zbrojnici a opekli si na ohništi klobásky.

sběr železa a papíru 2015

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode