Brigády před otevřením hasičského cvičiště

Den, kdy budeme slavnostně otevírat hasičské cvičiště se blížil mílovými kroky. Čas neúprosně běžel a stal se našim největším nepřítelem, protože dokončovacích prací na cvičišti bylo ještě mnoho, ale mnoho bylo také ochotných rukou, hasičů dospělých, mladých i našich příznivců a firem, kteří se nám snažili pomoci. Spolu s lidmi nám nápomocnými jsme rovnali, hrabali, natírali, svařovali, montovali, umývali a zedničili. Ano, těch posledních čtrnáct dnů, před otevíráním cvičiště, lidé cítili, že potřebujeme pomoci a na požádání byli ochotni přiložit ruku k dílu. Na dokončovacích pracech se vystřídalo asi 60 lidí, lidí kteří mají svůj velký podíl na tom, že 4.8. 2012 mohlo být slavnostně otevřeno hasičské cvičiště, kde můžou trávit prospěšně svůj volný čas mladí i dospělí.

Brigáda na hasičském cvičišti 30.6.

Otevírání hasičského cvičiště se blíží a z tohoto důvodu jsme se na výborové schůzi, která se konala 19.6 domluvili, že zorganizujeme velkou brigádu na cvičišti,která se uskutečni 30.6. a na kterou oslovíme co možná nejvěší počet hasičů a také některé z našich příznivců. Sešli jsme se v 9 hodin na elektrárně, někteří si připravovali zábradlí na hasičské zbrojnici a pak přišli za námi. Šešlo se nás asi 20, muži, ženy i mladí hasiči, ti pomáhali s pohoštěním a pracovalo se na více frontách.

- Betonovali se sošky na zábradlí, za branou kolem struhy k mostu.

- Omítala se hrubou omítkou místnost pro hasičké nářadí.

- Betonovali se patky pro sponzorský billboard.

- Svařovala se konstrukce na tento billboard.

- Kopala se drážka pro odtok vody z plochy pro požární útok.

- Natírala se železná konstrukce mostu a stříšky antoníčků.

Ten den bylo krásné počasí, ale úmorné vedro. Potili jsme se všichni jako ... V poledne jsme poobědvali smažené řízky s oblohou a pokračovali v činnosti. Brigáda byla úspěšná, byl to další významný krok ke splnění našeho cíle, který byl již v dohledu.

Domluvili jsme se také, že připravíme večer na hasičské zbrojnici posezení, jako poděkování pro ty, kteří se dnešní brigády učastnili. Tak se také stalo. Narazili jsme bečku piva opekli kabanos a poseděli. Zavzpomínali jsme, probrali různé zážitky a bylo nám fain. Po dobré práci dobrá zábava, což je také důležité.

Brigáda na hasičském cvičišti 16.6

V sobotu 16.6 jsme se sešli v 10 hodin na hasičském cvičišti na elektrárně a začali jsme s kopáním děr pro sošky plotu ve dvoře elektrárny a díky zapůjčené vrtné soupravě na studny od pana Františka Dočkala s prohlubováním studny. Jelikož bylo v kopání studny a pracech na elektrárně potřeba pokračovat sešli jsme se po obědě opět na cvičišti, vynechali soutěž o pohár starosty obce v Císařově a pokračovali v prohlubování studny, začali natírat most, posekli a odvezli trávu. Slavnostní otevření cvičiště se blíží a po sobotní brigádě je před námi o pár úkolů méně a ještě jsme zažili spoustu legrace.

brigáda 16.6.2012

Betonování plochy pro požární útok

Ve čtvrtek 26.4. 2012 přijel na elektrárnu domíchávač s betonem od firmy Českomoravský beton, pobočky TBG Betonmix Prostějov na zabetonování plochy pro záklanu požárního útoku. Beton jsme obdrželi jako sponzorský dar. Touto cestou bychom chtěli firmě Českomoravský beton poděkovat.

Betonování předcházela spousta příprav, některé jsme zvládli už minulý rok, což bylo vykopání plochy 5 x 10m, vysypání drceným kamenivem a obehnání betonovými obrubníky.   Některé práce jsme museli stihnout letos. Bylo potřeba vykopat drážku pro přívodní vedení vody pod základnu, které smontoval pan Kobak. Dále dosypat plochu drceným kamenivem s čímž nám pomohla Firma pana Dostála. Také bylo nutné beton zaarmovat, což se nám  povedlo s přispěním společnosti Skanska Tovačov a když to vše bylo ve čtvrtek odpoledne hotovo, přišla řada na ty starší a zkušenější z řad hasičů a mohlo se betonovat. Někteří beton rozhrnovali další stahovali a jiní ještě dovařovali kanálek na odtok vody. Bobek s betonem jezdil přes mostky a vše bylo sladěno a časově vycházelo. Během dvou hodin byla plocha zabetonována. Malá část betonu ještě v domíchávači zbyla a tu jsme využili na částečnou betonáž šachty u studny. Po vykonané práci jsme pojedli svačinu, kterou pro nás připravila děvčata a rozloučili se s bobkem a domíchávačem.

betonování základny

Brigáda sběr železa a papíru

V sobotu 14.dubna proběhl již tradiční hasičský sběr papíru a železa. Počasí nám přálo a tak mladí hasiči mohli vyjet do ulic Lobodic s vozíky bez pláštěnek a od devíti hodin začít na vozících svážet papír k hasičárně, při čemž zažili spoustu legrace obzvlášť s některými neposednými krabicemi. Ti větší z nás vyjeli s Vojtou Vybíralíkem traktorem a na vlečku posbírali železo po vesnici.

Všem, kteří nám nachystali papír i železo srdečně děkujeme.

Sběr železa a papíru

Brigáda na hasičském cvičišti

V pátek 23.3.2012 jsme měli na schůzce mladých hasičů první brigádu  na hasičském cvičišti na elektrárně. Rozdělili jsme se do pěti skupin a sbírali napadané větvičky ze stromů, hrabali suché listí a pálili je. Nakonec jsme si s mladými hasiči opekli kabanos.

V sobotu 24.3.2012 jsme se sešli na elektrárně a pokračovali ve včerejší započaté práci. Dohrabali listí, které jsme nestihli shrabat při páteční schuzce. Pak  přijel p.Alois Kadlec s traktorem a bránami, pobránoval cele hřiště, mi doseli trávu a hřište se opět přebránovalo. Také jsme ořezali některé stromy a zasadili nové olše a javory kolem břehů.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode