Víčka pro Lucinku

Ne vždy se dá vše popsat slovy, a také často sílu příběhů a prožitků pochopí jen ti, kteří je zažili. Na začátku tohoto příběhu byla obrovská chuť pomoci, chtěli pomáhat dospělí i děti. Díky tomu se zdálo vše obrovsky snadné. Po shlédnutí reportáže v televizních novinách, jsme s dětmi během týdne vyrobili čtyři sběrné krabice s informačními stojánky. Tyto sběrné sety rozvezli do čtyřech obchodů v Lobodicích - p. Šupíková, v Tovačově - p. Peřina a Coop, v Olomouci - Big Billa , z těchto míst jsme jednou týdně sváželi jeden plný pytel víček. Bylo nádherné již při výrobě sledovat děti, jak se teší a derou do práce, ano i ti nejmenší tomu rozuměli a věděli, že pomahají dobré věci. A nejen v tom týdnu příprav, ale i po celou dobu sbírání víček, těšili se na páteční schůzku a typovaly, v kterém z obchodů se sezbíralo nejvíce. Vždy z pytle plného vršků měli obrovskou radost. Pak jej plný nesli společně na místo v hasičské zbrojnici pro pytle určené.

S narůstajícím počtem pytlů plných víček, se blížila dětmi, ale i námi dospělýmí vytoužená chvíle. Všichni jsme se těšili na okamžik, kdy budeme moci předat sesbíraná víčka. Tento den byl před námi,byl to pátek 30. listopadu. Pravidelnou schůzku jsme věnovali cestě do Hlušovic u Olomouce. Bylo hodně nás i pytlů s víčky. Z Lobodic jsme odváželi 18 pytlů víček z pet lahví třemi osobními a jedním hasičským devíti místným automobilem. V autech spolu s víčky bylo i 24 lidiček dospělích i dětí, které v tento den spojovalo jediné. Chtěli jsme poznat Lucinku, slečnu, která se pere již 19 měsícu se životem.

Setkání s Lucinkou bylo pro nás všechny, obrovským zážitkem. Mnoho násobně předčilo naše očekávání, bylo úžasné sledovat, jak jsou děti rády, že vydí holčičku maldší něž jsou ony, které chtěli pomoci.

Rodiče Lucinky nám poděkovali a maminka nás požádala, abychom se sbíráním víček nepřestávali a pokračovali spolu s Vámi dál. Podařilo se nám opět najít dívku, které můžeme pomoci. A proto sbírejte s námi dále..........

Sbíráme víčka pro Michalku.

www.michalka-lanikova.cz

víčka pro Lucinku