soutěže

Okrskové a okresní kolo mužů a žen v Rokytnici

V sobotu 16.5. proběhlo v Rokytnici okrskové a současně okresní kolo mužů a žen  v požárním sportu v rámci Moravské hasičské jednoty. Soutěže se zúčastnila tři naše družstva. Jedno družstvo mužů a dvě družstva žen „ A“  a  „ B“. Družstvo žen  „A“ by se dalo nazvat dívčí. Soutěžilo se ve štafetě 4 x 100 m a v požárním útoku s vodou, do nástřikových terčů. Soutěže se účastnilo šest ženských a sedm mužských kolektivů.

V pořadí okrskové soutěže okrsku Haná střed, kde se hodnotil pouze požární útok, se umístili muži na prvním místě, ženy „ A“ na třetím místě a ženy „B“ na prvním místě. V celkovém pořadí okresní soutěže se umístili muži na druhém místě, ženy „A“ také na druhém místě a ženy „B“  na třetím místě. Na přebor Moravské hasičské jednoty, který se bude konat 14.6.2015 na stadionu VUT v Brně postupují z okresního kola čtyři družstva mužů a čtyři družstva žen. Z Lobodic postupuje  kolektiv mužů a pouze kolektiv žen „A“, protože i když ženy „B“ byly třetí, postupový klíč podle pravidel požárního sportu bohužel povoluje postoupit pouze jednomu družstvu organizace z každé kategorie.