soutěže 2013

MČR Pardubice

V sobotu 14.9.2013 se účastnilo družstvo žen mistrovství republiky mezi MHJ a ČHJ v Pardubicích. Této soutěži předcházel, legendárně brzký sraz na hasičské zbrojnici. Setkali jsme se již v půl páté ráno, naložili nářadí a obecním Fordem vyjeli do Pardubic. V Anníně jsme přibrali Míšu Urbanovou a v Olomouci Báru Rozsypalovou. Byla před námi dlouhá cesta v nepříznivém počasí, mlze, dešti a větru jsme překonali Vysočinu. Soutěže probíhali na městském stadionu, kde byly přichystány čtyři dráhy pro běh jednotlivců na 100 m s překážkami, dvě dráhy pro ženy a dvě pro muže. Díky tomuto, ale i díky přístupu rozhodčích měla soutěž po vyřešení problému s časomírou rychlý spád. Štafetu 4x100m odběhli závodníci stejně jako běh jednotlivce na mokré tartanové trati, naštěstí bez zranění. Při požárním útoku se vyčasilo a vysvitlo i sluníčko. V konečném součtu zkončila naše děvčata na 6. místě.

Velká cena MHJ OV Přerov

O pohár hasičského sboru a obce Lobodice

V sobotu 24.8.2013 jsme na hasičském cvičišti uspořádali soutěž v požárním sportu. Tato soutěž byla jednou ze soutěží VC MHJ OV Přerov, výsledky se započítávali do celkového hodnocení Velké ceny. Na hasičské cvičiště do Lobodic přijelo deset týmu mužů a šest týmů žen. V soutěži se nám dařilo naše ženy obsadili 1. místo a muži 5. místo.

Jelikož v letošním roce náš sbor  slaví jubileum, 90. let od svého založení,  program dne nekončil soutěží, ale plynule pokračoval ukázkou HZS Olomouckého kraje – požární stanice Kojetín. Hasiči z Kojetína nám předvedli vyproštění řidiče z automobilu, na něž spadl strom. A také si připravili pěnu pro děti, ale i dospělé.

Sobotní odpoledne završila večerní taneční zábava, pořádaná na hasičském cvičišti.

VC Lobodice 2013

Slovensko

Využili jsme prodlouženého víkendu, při svátku Cyrila a Metoděje a v pátek  5.7.2013 jsme ráno v 7 hodin vyjeli na zahraniční cestu na Slovensko, kde jsme byli pozváni hasiči z Babulicova Vrchu. Tato malá vesnice leží kousek od Myjavy. Odjeli jsme jako smíšené družstvo a hned v pátek nás čekala premiéra na první soutěži ve Vrbovém, kde jsme si sestavu vyzkoušeli a poznali zlepšení již při druhém útoku. V sobotu následovala soutěž v Drgoňovej Dolině, kde se tendence zlepšování projevila. Při posledním čtvrtém útoku jsme pokořili 20 - ti sekundovou hranici a výlet končili na krásných 19,97.

Všichni jsme byli rádi, že jsme tuto cestu podnikli. Brali jsem ji jako cestu do ciziny v „žertu“, a bylo to tak, protože jsme se cítili jako doma. Krásně se o nás tamní hasiči postarali, a když jsme zrovna nesoutěžili vyměňovali jsme si zkušenosti a zážitky. V sobotu ráno jsme si prošli vesnici Babulicov Vrch, která je v krásném kopcovitém prostředí, na něž nejsme zvyklí, což pro nás byla příjemná změna.

Domů jsme se vrátili se spoustou zážitků jak ze soutěží, nocování, tak i z překonávání kopcovité krajiny. Rádi bychom se zde opět podívali.

Slovensko

VC Císařov

V sobotu 22.6.2013 jsme se zúčastnili VC v Císařově. V letošním roce netradičně s oběma týmy muži i ženami , využili jsme možnosti půjčit si dva členy z druhého týmu a tak za muže běželi dvě naše ženy. V této soutěži jsem se umístili muži: 11. místo ženy: 5. místo.

VC Císařov

Přebor Moravské hasičské jednoty dospělých v Brně na stadionu VUT

Sešli jsme se netradičně, tentokrát v neděli,  9.6.2013 na hasičské zbrojnici, kde jsme naložili hasičský materiál, zbývající jsme doložili na elektrárně  a vyrazili se ženami automobilem značky Ford na Přebor Moravské hasičské jednoty v požárním sportu, který se konal na stadionu VUT v Brně. Maturita dopadla dobře, takže holky v sobotu slavily, ale i přes to se k závodům postavily zodpovědně a ráno přišly. Některé dojely přímo z oslav. Katka si přivezla pohmožděný prst na noze, a proto jsme při cestě přemýšleli, jak jej dáme dohromady, ale nebylo to tak jednoduché.

Po slavnostním nástupu ženy odběhli přebor jednotlivce na 100 m s překážkami, s trochou smůly, kterou měl Honza při stavění hadic.  Holky však tuto štafetu zvládli bravurně. V  konečném součtu  u této disciplíny skončili na 4. místě. Následovala štafeta  4x100 m, při níž děvčata nečekaně předběhla i souběžně běžící mužské družstvo a v této disciplíně skončila na 3. místě, přičemž na 1. místo ztratila necelou vteřinu. V průběhu štafety 4x100 m František odvezl Katku, které se noha nelepšila, do nemocnice. Přijeli za námi také manželé Škrabalovi se slíbenou, z minulého závodu, svíčkovou na smetaně a Hanka Škrabalová si zrovna oblékla dres. To bylo najednou překvapení!

V královské disciplíně, požárním útoku s vodou, se děvčata  poprala i s menšími změnami. Venďa běžela místo Katky, která byla v nemocnici proud a Hana Škrabalová odběhla místo Saši Čmárové  „B“- éčka. Holky se po útoku šli nadlábnout svíčkovou a přemýšlely, jak se umístí. S plnými talíři a za štěkotu Nory, holky z Lobodic dali celému stadionu najevo svým šťastným výskotem, že mají nejlepší požární útok!!!!!!!

Při slavnostním nástupu ženy obdrželi z rukou prezidenta MHJ ocenění za 3. místo ve štafetě 4x100 m, ocenění za první požární útok a medaile i s pohárem za celkové 3. místo. V průběhu nástupu se vrátila z nemocnice i Katka s diagnózou – naštípnutý prostředníček na noze. Honza jí snesl  v náručí dolů a děvčata jí předala bronzovou medaili. Jednu medaili holky předali také  Honzovi, za trenérské zásluhy. Oběma  udělali velikou radost.

Domů jsme se vraceli přes brněnské centrum a na Zvonařce jsme se rozloučili s Míšou, která přímo ze závodů jela do školy a zbývající jsme pokračovali do Lobodic. Po úklidu nářadí na hasičské zbrojnici jsme se  rozešli, s dobrým pocitem. Někteří šli ještě fandit na hřiště našim fotbalistům a ostatní domů pochlubit se s dobrými  výsledky.

Přebor MHJ 2013

Okresní kolo

V sobotu 18.5.2013 se naše družstvo žen zúčastnilo okrskového a okresního kola v Císařově. Děvčata odběhla štafetu 4x100m, která se jim povedla a spolu s přípravou na maturitní zkoušku se připravovala na požární útok, už v sobotu jsme všichni věděli, že se útok podařil, protože Lobodické ženy okrskové kolo v rámci Župy – haná střed vyhráli a v okresním kole se umístily na 2.místě. Díky tomuto výsledku postoupily na Přebor MHJ, který se uskuteční v Brně na stadionu vysokého učení technického v neděli 9.6.2013.