soutěže 2014

Citov

V sobotu 16.8.2014 pořádal hasičský sbor Citov velkou cenu Moravské hasičské jednoty okresu Přerov. Na tuto soutěž jsme přijeli s družstvem žen a družstvem mužů. Běžel se jeden pokus a první na trať šli muži. My jsme běželi jako jedenáctí. Požární útok jsme dokončili s časem 26:05. Naše ženy běželi jako 6. v pořadí a dokončili svůj útok v čase 24:79, který je dostal na průběžnou třetí příčku, ze které je až posledním útokem dne sesadili Býškovice. V konečném pořadí tak ženy obsadili 4. místo a muži  11. místo.

Citov 2014

Polkovice

V sobotu 26.7. jsme se s družstvem mužů a dvěma družstvy žen, z nichž jedno je převážně tvořeno z maminek našich mladých hasičů, zúčastnili pohárové soutěže MHJ v Polkovicích.

Jelikož se soutěže účastnilo 25 družstev mužů a 14 družstev žen a naši muži měli běžet až 23. měli jsme spoustu času, než na nás přišla řada. Po letošním jediném mužském tréninku nás čekal rovnou závod a proto byla na místě menší nervozita, ale vše dopadlo tak, jak mělo a konečný čas byl 22:68. Ten byl totožný s Němčicemi, před které nás posunul lepší sestřik na druhém terči a muži obsadili 10. místo.

Po odběhnutí všech mužských družstev se zkrátila dráha a mohl se rozběhnout závod pro ženy. Obě naše družstva byla připravena na svůj pokus. Jako první se na základnu připravovaly mladší holky, které svůj pokus také zvládly velice pěkně a s časem 25:89 obsadili 7. místo. Poslední útok dne běželo naše druhé družstvo žen, které mělo svůj pokus taktéž pěkně rozběhnutý, ale zdvižený červený praporek znamenal porušení pravidel a “N,, - (neplatný pokus).

Všechna tři družstva se na Vás a Vaši podporu v podobě fandění těší již 23.8. na hasičském cvičišti v Lobodicích, kde se bude konat pohárová soutěž VELKÉ CENY MHJ.

Polkovice 2014

Oplockej kopeček

V sobotu 14.6. bylo družstvo přípravky, mladších žáku a družstvo žen na pohárové soutěži Oplockej kopeček. Mladí hasiči běželi požární útok dvoukolově. Družstvo přípravky bylo ve své kategorii jediné a umístilo se tak na prvním místě. Družstvo mladších žáku ve své kategorii zvítězilo a družstvo žen obsadilo druhé místo. Tato soutěž je netradiční v tom, že mladí hasiči stříkají na terče, které jsou umístěny ve svahu a dospělí hasiči běží, jak je v Oplocanech zvykem s útočnými proudy do kopce a vodu z kádě sají. Všem se nám v Oplocanech líbilo, odvezli jsme si ceny, poháry a spoustu skvělých zážitků.