Malování

Dne 28.10.2011  jsme se sešli v hojném počtu na hasičské zbrojnici, abychom vymalovali spodní garáž. Seskupili jsme nábytek, zapravili opadávající omítku, ometli pavučiny a dali se do díla. Začali jsme stropem a následně polovinou bočních stěn. Stav spodní části omítek byl v horším stavu, než jsme čekali, a proto jsme začali s rozsáhlejšími opravami. Tento den jsme na bílo stihli vymalovat strop a polovinu bočních stěn. Během týdne jsme dokončili opravy omítek a v sobotu vymalovali spodní sokl na zeleno. Dalšího týden následovaly úklidové práce.

Této akce se účastnili: Radovan Dvořák, Petr Dvořák, Adam Dvořák, Veronika Churá, Radek Zdráhal, Jiří Hromada, Alexandra Škrabalová, Antonín Krátký ml., Julius Dodek, Denisa Navrátilová, Michal Žalák, Vendula Indráková, Barbora Rozsypalová, Pavel Vybíralík, Nikola Janečková, Lenka Šilhánková, Patrik Obrtel, František Krátký, Antonín Krátký st., Hana Krátká, Kateřina Sypěnová, Jan Krátký.

malování

Dosetí trávy na hasičském cvičišti

V sobotu 1.10.2011 v dopoledních hodinách jsme s pomocí motorové stříkačky PS-8 a dvou pěnotvorných proudnic “C“ zalili hasičské cvičiště. V odpoledních hodinách dojel pan Alois Kadlec a změklý povrch provzdušnil bránami. Poté jsme doseli travní semeno na připravený povrch. Když bylo hotovo, pobránoval pan Kadlec cvičiště ještě jednou, aby se semeno obalilo hlínou a nevysychalo. Poté jsme cvičiště opět zalili.

dosetí trávy

Ostřik nánosu hlíny z přepadové hrany na elektrárně

V pátek 30.9.2011 po domluvě se správcem MVE Lobodice Petrem Hlavinkou proběhlo čištění přepadové hrany a částečné vyčištění nánosu hlíny z betonové desky nad výustí z turbíny. K čištění jsme použili motorovou stříkačku PS-8.

čištění přepadové hrany

Zarovnání terénu kolem základny

V sobotu 24.9.2011 proběhla brigáda na zarovnání terénu kolem základny na hasičském cvičišti. Na pomoc nám přijel nakladač a multikára. Po navožení hromádek hlíny jsme se vrhli na její rozhrnování a pak jsme rozhrnutou hlínu zaváleli. Následovalo setí trávy, přehrnutí hráběmi a navečer jsme celou plochu zalili.

zarovnání terénu

Brigáda na hasičském cvičišti v sobotu 30.7.2011

V sobotu 30.7.2011 proběhla brigáda na hasičském cvičišti. Pracovalo se na čtyřech úkolech.

1. Budování elektrických rozvaděčů.

2. Pokládání obrubníků na ohaničení plochy pro základnu požárního útoku.

3. Omítání prostor místnosti pro úschovu hasičského nářadí.

4. Sečení trávy kolem vodních koryt.

Na stavění elektrických rozvaděčů se pracovalo celý víkend. V pátek se betonovaly základy pro tyto rozvaděče. V sobotu se rozvaděče stavěly a tyto práce pokračovaly ještě v neděli. Na této akci pracovali Petr Hlavinka, Jan, Antonín a František Krátkých.

Na pokládání obrubníků kolem základny pro požární útok nám pomáhali Petr Dodek, Petr Dvořan a beton jim připravoval kvartet děvčat Denisa Navrátilová, Saša Škrabalová, Vendula Indráková a Lenka Šilhánková.

Na omýtání místnosti pracoval Antonín Krátký ml., děvčata mu nanosila vodu do bečky a jinak byl samostatná jednotka.

Trávu s křovinořezy sekli Patrik Obrtel, Jiří Hromada a Pavel Vybíralík. Na hrabání a odvozu trávy pracovali mladí hasiči: Míša a Lenka Urbanovi, Kristýna a Lucka Orlovi, Matěj a Monika Kožurkovi, Petra Zdráhalová, Michal a Nikola Žalákovi, Monika Bocanová.

O zajišťování občerstvení a jídlo se starala Hanka Krátká, která připravila dobrý guláš a na závěr opékala maso na kameni.

Na této brigádě se pro hasičské cvičiště odvedl kus práce.

brigáda na hasičském cvičišti

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode