Kulturní akce

Kácení máje

Dne 30.5.2020 proběhlo slavnostní kácení máje. Byla to první hasičská akce za účasti dospělých i dětí po období, kdy byl vyhlášen mimořádný stav z důvodu koronaviru. V poledne jsme se sešli s mladými hasiči a dalšími dětmi na hasičské zbrojnici. Děti i někteří dospělí si připravily působivé masky a vydali jsme se po obci zvát občany na odpolední kácení máje. Do 16 hodin jsme stihli vesnici obejít, pak jsme udělali kolečko kolem májky, poděkovali jsme jí, že měsíc zdobila Lobodice a tradiční scénkou jsme ji za účasti obecenstva skáceli. Vršek májky ukořistil Filip Holomčík, za což podle dohody obdržel dvoulitrovku limonády. Poté jsme se odebrali před hasičskou zbrojnici, kde proběhly soutěže pro děti, které  po jejich absolvování obdržely sladkosti, jež sponzorovala Obec Lobodice. Byla také možnost si opéci kabanos, zakoupit občerstvení a zlatým hřebem večera bylo vystoupení kouzelníka „ Mr. Snejka.“  Na tuto akci přišlo, po předešlém období, překvapivě dost lidí, což náš hasičský sbor velmi těší.

21. hasičský Countrybál

V sobotu 18. ledna pořádal náš sbor 21. hasičský Countrybál v kulturním sále v Lobodicích. K tanci a poslechu hrála country kapela " ŠEDIVÁCI ". V doprovodném programu se představila taneční skupina děvčat z Prosenic, pod názvem " PRAKR ", kterým tímto děkujeme za krásná vystoupení. Ples zahájili mladí hasiči - mladší, svým tanečním vystoupením také v duchu country. Později tancovala děvčata z Prosenic a po sérii písniček ještě jednou. Na jídlo byly připraveny mexické fazole a pekelníkova topinka. Dále k občerstvení sloužil bar, kde se připravovali mimo jiné i míchané nápoje. Před půlnocí měli temperamentní vystoupení mladí hasiči - starší žáci, kteří si pro tento účel zapůjčili pracovní obleky s helmami. Ihned po nich byla vyhlašována tombola. Country bál pak pokračoval v tanečním duchu až do svého konce.

Chtěli bychom poděkovat všem co se podíleli na letošní přípravě, průběhu, úklidu, našim sponzorům a nesmíme opomenout ani vás co jste se přišli pobavit, děkujeme. Už teď se těšíme na další ročník.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode