2011

Výroční valná hromada 2011

    V pátek dne 9.12.2011 proběhla Výroční valná hromada hasičského sboru MHJ Lobodice. Schůzi vedl velitel sboru František Vymazal s tímto programem:

- Zahájení.

- Pásmo mladých hasičů.

- Minuta ticha za zemřelé sestry a bratry hasiče.

- Volba návrhové komise ve složení Ing. František Řihošek, Ing. Stanislav Hlavinka ml., Bedřich Borek.

- Zpráva o činnosti za minulé období od minulé Výroční valné hromady, která se konala 10.12.2010: přednesl ji Antonín Krátký

- Zpráva o činnosti soutěžních družstev mužů a žen: přednesl ji Jan Krátký.

- Zpráva o činnosti zásahové jednotky: přednesl ji Ing. František Řihošek.

- Zpráva o hospodaření: přednesla ji Blažena Řihošková.

- Zpráva revizní komise: přednesla ji Vendula Indráková.

- Plán činnosti na nastávající období: přednesl jej František Vymazal.

- Rozprava: zdravice hostů - Ing. Stanislav Hlavinka st. starosta Lobodic, Ivana Šebelová zástupce OV MHJ a MHJ Uhřičice, dále vyslovili svou zdravici zástupci Tovačova, Polkovic, Čelčic, Oplocan, Záříčí, Jaromír Krátký vystoupil a pozdravil jednání VVH za prezidenta MHJ. Vyřkl důležitou myšlenku o pokračování a rozšiřování vzájemné spolupráce mezi MHJ a SHČMS.

- Usnesení.

- Závěr.

    Pohoštění a družná rozprava pokračovala. Díky videoprojekci na stěně mohli přítomní shlédnout běh uplynulého období také prostřednictvím fotografií.

 

Výroční valná hromada 2011

 

Lampionový průvod

    Dne 27.10.2011 naše hasičská organizace pořádala již tradiční lampionový průvod. V 18 hodin se sešli děti se svými rodiči a prarodiči před hasičskou zbrojnicí. Kde byli přivítáni starostou MHJ Lobodice.

    Za poslechu pohádkových písniček z rozhlasu jsme se vydali vesnicí při zhasnutém veřejném osvětlení, což dodalo lampionovému průvodu zvláštní kouzlo. Počátek cesty byl tradiční. Šlo se Chrbovem a následně Vrbím k pomníku z První světové války, kde mladí hasiči s panem starostou uctili památku padlých, položením kytice a zapálením lampičky. Pak se pokračovalo Uličkou a Humny k pomníku padlých, ze Druhé světové války, kde opět mladí hasiči uctili památku padlých. Následovala cesta k nádraží, kde děti i dospělí obdivovali ohňostroj.

    Po rozdání dárkových balíčků se děti se svými  rodiči v pěti skupinách po určených intervalech vydali pohádkovou cestou přes Dědinu. Během cesty je čekali ukázky tří pohádek. V Hanáckém Žudru: „Jeníček a Mařenka“,u kostela: „ Dlouhý, Široký a Bystrozraký“ a na Točně: „Červená Karkulka“. Pohádky si připravili hasiči z oddílů mužů, žen a starších žáků. Pak účastníci lampionového průvodu došli k hasičské zbrojnici, kde si mohli opéci kabanos, okoštovat dobré koláčky, děti se občerstvit čajem a dospělí teplým punčem. Počasí nám přálo a podle ohlasu se tato akce vydařila, přišlo 47 dětí v doprovodu rodičů a prarodičů.

 

lampionový průvod

 

Slavnostní večer hasičských sportů

    Dne 5.11.2011 se naše dva soutěžní týmy ženy a starší žáci zúčastnili v Praze v Divadle U Hasičů slavnostního večera hasičských sportů, kde z rukou prezidenta MHJ Zdenka Milana převzali nejcennější ocenění pro sportovní týmy Moravské hasičské jednoty. Prezidium MHJ udělilo hasičskému sboru Lobodice titul "Nejlepší sportovní tým roku 2011" ve dvou kategoriích starší žáci a ženy.

    V průběhu večera byli oceněni nejlepší sportovní týmy a jednotlivci ze Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Hasičského záchraného sboru České republiky, Moravské hasičské jednoty a České hasičské jednoty. Ceny předávali nejvyšší představitelé těchto čtyř celků. Jako host zde byla přítomna i Martina Sáblíková. Večer byl zpestřen pěveckými vystoupeními a zakončen bohatým občerstvením.

    Oceněnými za MHJ Lobodice byli.

Za ženy: Alexandra Čmárová, Vendula Indráková, Denisa Navrátilová, Barbora Rozsypalová, Kateřina Sypěnová, Lenka Šilhánková, Alexandra Škrabalová.

Za starší žáky: Julius Dodek, Matěj Kožurko, Tereza Kurfürstová, Kristýna Orlová, Karolína Šupíková, Lenka Urbanová, Michaela Urbanová.

Za doprovodu: Jana, Antonína a Františka Krátkých.

 

Záznam z přímého přenosu: zde klikněte                                              (1:53:20 oceňování nejlepších týmů MHJ)

 

Slavnostní večer hasičských sportů

 

Den s RWE

    Počátkem května naši hasičskou organizaci požádal ředitel podzemního zásobníku plynu v Lobodicích pan Josef Divina o prohlídku hasičské zbrojnice a ukázkové vystoupení mladých hasičů na podnikové akci, kterou pořádali v naší obci. Poždavku jsme vyhověli a 10.6.2011 naše hosty přivítali na hasičské zbrojnici, kde jsme jim pověděli něco o našem sboru a prezentovali výsledky naší činnosti. Poté jsme přešli na naše nové cvičiště, kde mladí hasiči předvedli své dovednosti. 25 mladých hasičů ve věku od tří do patnácti let předvedlo tři požární útoky s vodou a běhy jednotlivců na 60 m s překážkami. Našim hostům se mladí hasiči velmi líbili a ti je ocenili dárky a pohoštěním.

 

 

den s RWE

 

Kácení Máje

    Po měsíčním obdivování májky jsme 28.5.2011 připravili s hasičskou mládeží její kácení s programem. V sobotu ráno jsme obcházeli obec s mladými hasiči, kteří se nastrojili do krásných masek a zvali všechny občany na odpolední kácení máje. Počasí vůbec nepřálo poprchalo celý den, ale hasiči musí něco vydrzět a děti byly opravdu statečné. Ve 14 hodin jsme předvedli tradiční scénku u májky, podřezali ji a shodili. Na hasičské zbrojnici jsme pro všechny zúčastněné děti připravili spoustu her. Pro všechny jsme měli bohaté občerstvení a grilovali kabanos. Této akce i přes nepříznivé počasíse zúčastnilo padesát lidí.

 

 

kácení máje

 

Stavění Máje

    Také toho dne 1.5.2011 v odpoledních hodinách jsme s hasiči prováděli opět tradiční akci, kterou je stavění máje. Na dvou vozích jsme dovezli z obecního lesa dohodnutý smrk. Odstranili jsme z něj kůru a děvčata ozdobila zelený vršek pentlemi. Poté, za pomoci některých chlapů z obce, jsme májku postavili do předem vykopané díry a tu pak zaházeli. Májka má měsíc zdobit obec a tento úkol také splnila. Byla krásná, štíhlá, nastrojená.

 

 

stavění máje

 

Hasičská Mše

    1.5.2011 jsme se účastnili v místním kostele hasičské mše. Této bohoslužby se účastnili dospělí i mladí hasiči. Z hasičské zbrojnice jsme přenesli sošku sv. Floriána a umístili ji před obětní stůl. Pan farář měl zajímavé hasičské kázání, které zaujalo jak dospělé tak děti, ukončil jej předáním hasičské modlitby veliteli sboru Františku Vymazalovi.

 

 

hasičská mše

 

12. hasičský Countrybál

V sobotu 22.1.2011 proběhl v kulturním sále v Lobodicích 12. hasičský Countrybál, který má již svoji dlouholetou tradici.

K tanci a poslechu hrála trampská skupina „TOLIK“, které se opravdu dařilo. Na Countrybále se také představily svými dvěma vystoupeními „Seniorky z Věrovan“. Děvčata dříve narozená, která svojí spontánností, krásným oblečením a lehkostí různorodých druhů, tanečníků dokázala strhnout dav, pozvednout náladu a dát nový impuls zdárnému průběhu zábavy.

Pro občerstvení hostů sloužil bar a peklo. Na jídlo byly tradiční: Mexické fazole a Pekelníkova topinka. Jídlo svojí dobrou chutí šlo doslova na odbyt.

Pořádali jsme také ženskou soutěž. Nejrychlejší si ulovila Vlašského kohouta.

Na své si přišla také se svými 70 cenami tradiční tombola, která je vždy ozdobou plesu. Doufáme, že každý ze 160 účastníků si našel tu svoji správnou parketu pro pobavení.

Těšíme se opět za rok na schledanou.

 

 

Hasičský countrybál

 

 

 

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode