2013

Živý Betlém v Lobodicích

    V úterý 24.prosince 2013, na Štědrý den, připravili hasiči v Lobodicích, v místním hanáckém žudru  pro občany dárek, ve formě představení živého betlému. Do vánočního klidu Lobodic zazněly koledy, které zazpívali mladí hasiči za doprovodu klavíru Pavli Jiříčkové. Hanácký žudr, se stal svojí vizáží a výzdobou, poutavým místem pro tuto scénu, kterou umocňovaly postavy svaté rodiny, kolébka s Ježíškem a živá zvířátka v jejich okolí. Opodál se stala z naaranžované zastávky autobusu betlémská dílnička, v niž si děti, ale i dospělí, mohli nazdobit vánoční svícny a zakoupit háčkované ozdoby na stromeček. Poté mohli přítomní pokračovat dále do místního kostela a cestou si přečíst, na vyvěšených tabulkách úryvky z historie Lobodic. V kostele na návštěvníky čekala krojovaná hanačka s hanákem, kteří jim nabídli k odpálení betlémské světlo a mohli si také uvnitř prohlédnout výzdobu s jesličkami. Pro dospělé bylo připraveno svařené víno. Výtěžek z tohoto občerstvení bude věnován jako dar na opravy místního kostela. Dalším příjemným překvapením byla projížďka na voze taženém koněm pana Vojtěcha Vaculíka. Cílem této akce bylo setkání lidí v čase nejkrásnějších svátků v roce. Hojná účast na této akci byl ten nejkrásnější dárek pro pořadatele.

 

Živý Betlém

 

 

Oslavy 90 let od založení sboru

    Slavnostní den oslav 90.výročí založení sboru dobrovolných hasičů v Lobodicích  16.11.2013

     Oslavy jsme započali v 8 hodin, kdy jsme se sešli před hasičskou zbrojnicí a již v tento ranní čas za námi byl velký kus práce. Oslavy neprobíhaly pouze tento den. Náš sbor pořádal své tradiční, i nové akce v tomto slavnostním duchu po celý letošní rok. Letos jsme poprvé uspořádali akci: ,, Mladí hasiči tančí " , zrealizovali jsme den otevřených dveří na hasičské zbrojnici a započali také k tomuto jubileu vydávat Hasičské listy, které dostávají občané do poštovních schránek. Dovídají se zde o historii sboru i aktuálním dění v obci. S blížícími se oslavami se pracovalo usilovně na všech frontách. Aranžování sálu, chystání a sjednávaní doprovodného programu, trénování s mladými hasiči při pravidelných schůzkách. Velkou část pátečního dne zabralo pečení vaření a chystání toho dobrého čím jsme Vás pohostili.

    Slavnostní den začínal a dnes poprvé  před hasičskou zbrojnicí zavlál v slabém větru, v rukou pana Aloise Kadlece, náš nový hasičský prapor. V 8.30 jsme se vydali s dechovou kapelou, všemi hosty a členy našeho sboru průvodem do kostela. Pan farář sloužil Mši svatou na poděkování za 90 let sboru dobrovolných hasičů v Lobodicích a živé i zemřelé hasiče s prosbou o Boží ochranu do dalších let. Po bohoslužbě jsme se přesunuli před kostel, kde proběhlo svěcení praporu a zazněly tóny naší státní hymny. Poté jsme se přesunuli do místního sálu, kde nás opět vedla Malá muzika. Po odehrání několika skladeb jsme započali slavnostní schůzi vystoupením mladých hasičů. Schůzi zahájil a vedl velitel sboru pan František Vymazal. Zprávu k výročí sboru přednesl starosta  Antonín Krátký, zprávou zásahové jednotky přednesl Ing. František Řihošek, zprávu kolektivu mladých hasičů přednesla Veronika Smolková a zprávu soutěžních družstev mužů a žen přednesl Jan Krátký. Následovaly zdravice hostů, předávání ocenění členům sboru, našim příznivcům a pamětních listů našim sponzorům, jejichž pomoci si nesmírně vážíme. Pamětní listy obdrželi též naši hosté.

    Obědem se den překlenul k odpolednímu programu, který zahájili  svým tanečním vystoupením mladí hasiči. Následovali divadelníci z Němčic nad Hanou svojí veselohrou Žena v trysku století, která se těšila hojné návštěvnosti a všem se líbila. Ve večerních hodínách pokračovala Cimbálová muzika Falešnica s Radimem Vojtkem, která publikum více jak mile překvapila, spolu s Country kapelou Tolik.

    Děkujeme všem, kteří pomáhali s přípravami, i všem kteří nás potěšili svou návštěvou. Zároveň děkujeme i Divadelnímu spolku „Na štaci“ za sehrání představení:,, Žena v trysku století ", Cimbálové muzice Falešnica, Country kapele Tolik a dechové kapele Malá muzika.

 

Oslavy 90 let od založení sboru

 

Lampionový průvod

    V pátek 18.10.2013 jsme uspořádali lampionový průvod. Děti se s rodiči a lampiony sešli v 18 hodin před hasičskou zbrojnicí. Po krátkém uvítání starostou sboru a poděkování sponzorům jsme se všichni vydali na cestu vesnicí. Při cestě obcí jsme se zastavili u pomníků padlých ze světových válek a zde položili kytice. Na konci cesty nás čekal ohňostroj, po kterém děti dostaly balíčky se sladkostmi a omalovánkou.

    Při cestě zpět na hasičskou zbrojnici se skupinka 60 dětí s rodiči rozdělila na tři menší a postupně procházeli dědinou, kde na ně čekali dvě pohádkové scénky. V hanáckém žudru to byla Karkulka a u kostela Sněhurka a sedm trpaslíků. Na hasičské zbrojnici byl nachystaný čaj pro děti,  pro rodiče svařák,  všichni si zde mohli opéci špekáček a ochutnat dobré koláčky.

 

Lampionový průvod 2013

 

Den otevřených dveří na hasičské zbrojnici

    V neděli 22.9.2013 byly v Lobodicích hody. Jelikož náš sbor slaví v letošním roce Jubileum 90 let od založení, rozhodli jsme se v tento slavnostní den prezentovat naši činnost a historii sboru při dni otevřených dveří na hasičské zbrojnici.

    Každý kdo se rozhodl navštívit tuto akci, již z dálky viděl před hasičskou zbrojnicí vystavená hasičská auta Tatru 148 CAS 32, Škodu RTHP CAS 25, Volkswagen Transporter a obecní vozidlo Ford Transit. Pozornost mnohých upoutaly vystavené historické stříkačky kolová DS -16, přenosná PS – 8. 

    Před hasičskou zbrojnicí pro ty odvážnější byla připravena k zapůjčení dvě dvojkola. Uvnitř hasičské zbrojnice ve spodní garáži, bylo možno zhlédnout aktuální foto dokumentaci naši činnosti, nově zrekonstruovanou koupelnu s WC, zátiší hasičského dvora a naše dresy. V patře bylo připraveno malé pohoštění, které přišlo vhod při prohlížení dobových fotografií a kronik. Ke zhlednutí byli také poháry, jež svědčí o činnosti a úspěších v minulých letech, ale i současnosti, pakety s oceněními a historické diplomy.

    Tato akce opět ukázala to, čím je hasičská zbrojnice především. Hasičská zbrojnice se v tento den těšila účasti asi 100 návštěvníků, mnozí se zde setkali se svými známými a všichni odcházeli s dobrým pocitem.

 

Den otevřených dveří

 

Kácení máje

    V sobotu 1.6.2013 jsme uspořádali již tradiční akci kácení máje. Sešli jsme se s dětmi v 9 hodin na hasičské zbrojnici, kde jsme doladily masky a vyšli tradičně do ulic zvát občany k odpolednímu kácení májky.

    Ve 14 hodin si masky naposledy zazpívaly a zatančily kolem májky a po hrané scénce s myslivcem, děvčaty a klauny jsme májku skáceli. Následovaly hry pro děti, po jejichž absolvování byly sladké odměny.

    Jako minulý rok všem dětem udělal obrovskou radost příjezd pana Vojtěcha Vaculíka, který je svezl na voze taženém koněm po Lobodicích.

    V letošním roce jsme uspořádali, také soutěž o nejlepší koláč, čtyři nejúspěšnější  děvčata  byla po zásluze odměněna sčítací komisí a ostatní účastníci byli mile překvapeni, z ochutnávky vynikajících dobrot.

    Pro všechny bylo také připraveno bohaté občerstvení.

 

kácení máje 2013

 

Stavění máje

    Ve středu 1.5 jsme již tradičně stavěli májku. Sešli jsme se u hasičské zbrojnice ve 13 hodin a vyrazili do lesa, kde na nás již čekal pan Martin Vaculík. Vybrali jsme si smrk, který nám p. Vaculík skácel na májku a vynesli jej z lesa. Položili na vozíky a dovezli si májku do Lobodic. Před hospodou U Orlů jsme májku z vozíků složili. Děvčata zdobila barevnými pentlemi vršek a kluci a starší chlapy ji čistili kmen od kůry. Všichni jsme se těšili na ten okamžik, kdy bude vše připraveno, a budeme moci vztyčit májku, která vždy zdobí Lobodice po celý měsíc květen.

 

stavění máje 2013

 

Hasičská mše

    V neděli 28.4.2013 se členové našeho sboru účastnili v místním kostele hasičské Bohoslužby, která byla sloužená za živé a zemřelé hasiče k jubileu 90.let dobrovolných hasičů v Lobodicích.

    Sešli jsme se v 10 hodin na hasičské zbrojnici, kde si mladí hasiči oblékli horní díl dresů. Vzali jsme s sebou sošku Sv. Floiánka a vydali se ke kostelu. Floriánka jsme postavili na podstavec před obětní stůl a sedli si do prvních lavic. Otec  Josef měl kázání o nejkrásnějším daru, který může člověk člověku dát a tím je láska. Cit , který je hasičům vlastní.

    Po mši svaté jsme se všichni, dospělí i mladí hasiči s Otcem Josefem, který držel  Sv. Floriánka nad hlavou vyfotili.  

 

hasičská mše 2013

 

14. Hasičský Countrybál

    V sobotu 19.1.2013 proběhl v kulturním sále v Lobodcích 14. hasičský Countrybál.

    Na countrybále, se představili mladí hasiči se dvěma tanečními vystoupeními. Nejmenší Lobodičtí hasiči předvedli svůj taneční um s tancem „Ta –tý, Ta – Tá“, s tímto tancem bál zahájili.  O něco později se k nim přidali starší hasiči s tancem „Tacabro – Tacatá“. Poté celý večer k tanci a poslechu hrála trampská skupina „TOLIK“.

    K občerstvení sloužil bar a peklo. K jídlu byly tradiční  Mexické fazole a Pekelníkova topinka.

    Na své si přišla i tombola se svými 80 cenami, které vždy ples ozdobí. Doufáme, že každý ze 130 účastníků se příjemně pobavil.

    Pořádali jsme také soutěž pro páry. Pár, který nejrychleji stihl našroubovat matičku na šroubek, namontovat proudnici na hadici, dotknout se mety a následně při tanci zpět odpojit proudnici, a odšrubovat matičku ze šroubku, vyhrál.

    Těšíme se opět za rok na shledanou.

 

countrybál 2013

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode