soutěže

Pohárová soutěž Záříčí

V neděli 13.9.2020 jsme tradičně navštívili naše družební přátele ze Záříčí, kde jsme se účastnili pohárové soutěže v požárním útoku mladých hasičů „ O putovní pohár starostky obce Záříčí“. Z této soutěže kolektiv našich starších žáků přivezl putovní pohár, který celý rok zdobil hasičskou zbrojnici, takže bylo co obhajovat. Starší žáci jeli do Záříčí na kolách lesem, mladší žáky jsme letos přivezli auty. Po příjezdu putovní pohár loňští vítězové předali Petru Polišenskému a soutěž mohla začít. Soutěžilo zde 11 kolektivů mladších žáků a 8 starších. Za Lobodice se účastnily dva kolektivy mladších a jeden kolektiv starších žáků. Po slavnostním nástupu, kde všechny soutěžící přivítala starostka obce byla soutěž zahájena. Na řadu se dostali naši mladší žáci – A , s časem 19.80 to byl pěkný požární útok. Mladší žáci – B však měli smůlu, protože nás potkala technická závada na stroji a bohužel měli neplatný pokus. Na konci zápolení si však mohli s náhradním strojem, který nám půjčilo Záříčí, útok mimo soutěž provést. Starší žáci soutěžili také s náhradním strojem a požární útok s časem 20.80  se nezdařil podle jejich představ. Byli sklamaní a utrousila se  nejedna slza, ale to ke sportu také patří a na druhé straně je to motor k dalšímu snažení. Obsadili 5. příčku. Pro zajímavost, vítězný tým starších žáků z Dřevohostic dosáhl na  čas 12.74. Mladší žáci obsadili 4. a 10. místo. První tým mladších žáků ze Žeranovic měl čas 15.45. Každý kolektiv si však ze Záříčí jako vždy odvezl, byť nevyhrál, diplom a balík plný sladkostí.

Okresní kolo MHJ Brno

V sobotu 12.9.2020 proběhla v Brně soutěž mladých hasičů v požárním sportu. Soutěže se účastnilo přes třicet kolektivů mladých hasičů. Za Lobodice se zúčastnil jeden kolektiv mladších  a jeden kolektiv starších žáků. Z důvodu nemocí jsme do Brna přivezli pouze čtyři mladé hasiče, místo sedmi, kteří měli tvořit druhý tým mladších žáků a tito po domluvě s vedoucími družstev si mohli odběhnout mimo soutěž, alespoň štafetu 4 x 60 metrů. Soutěžilo se ve dvou disciplínách, štafetě 4 x 60 metrů a požárním útoku. Mladší žáci skončili v celkovém pořadí na 5. místě. Starší žáci byli po štafetě 4 x 60 metrů na 9. pozici, ale výborným požárním útokem, který měli druhý nejlepší, se vyšvihli až na druhou příčku a z Brna si v celkovém pořadí odvezli stříbrné medaile. Z úspěšné soutěže, kde vládlo krásné počasí vládla i celou cestu domů krásná atmosféra v autě a zpěvy až do Lobodic.

Soustředění mladých hasičů a Soutěž mladých hasičů MHJ okresu Přerov

O víkendu 5. a 6. září proběhlo v Lobodicích, v kempu na letním, soustředění s následnou soutěží mladých hasičů, Lobodic a Popůvek. Tato akce měla svůj význam. Její úkol je připravit kolektivy mladých hasičů na správný vstup do reálných soutěží. Probíhala zde výuka tělesného rozcvičování, které je důležité pro dobrý výkon v soutěži a série nácviků samotných disciplín, za účelem zkvalitňování jejich průběhu. Pracovalo se na dvou stanovištích. V kempu na letním, kde bylo také zázemí pro trénování uzlové štafety, stravování a odpočinek. Druhé pak fungovalo na hasičském cvičišti, kde byla připravena základna požárního útoku a dráhy pro běhy jednotlivců a štafety.

Po ranním nástupu a seznámení s programem  jsme zahájili rozcvičování a pak dle časového harmonogramu, započaly kolektivy  série nácviků jednotlivých disciplín. Za organizaci z Lobodic byly přítomny dva kolektivy mladších a jeden starších žáků, Popůvky přijely s jedním kolektivem starších žáků.

Na základně v kempu fungovala skupina, která se starala o dobré zázemí a stravování účastníků. Během tréninků nám připravili svačinu a pak chutný oběd, buchtičky s krémem, čímž se zavděčili všem. Pak následovala odpolední soutěž, na níž si mladí hasiči, zahřátí z předešlých tréninků, změřili své síly.

Z vidiny špatného nedělního počasí, kdy měly probíhat požární útoky, jsme si pro jistotu zapsali nejlepší časy z tréninkových útoků. Tam mělo lepší čas družstvo starších žáků z Popůvek.  Mladší žáci z Lobodic bohužel neměli žádného konkurenta, takže byli ve všem první. V běhu jednotlivce na šedesát metrů s překážkami byl z Lobočáků  nejrychlejší  Filip Holomčík. . U starších žáků v běhu jednotlivce s překážkami zvítězil Marek Pavelka z Lobodic, ve štafetě 4 x 60 metrů zvítězilo družstvo z Popůvek.

Po soutěži následoval večerní program s diskotékou a opékáním špekáčků. Na nocování jsme měli postaven vojenský stan, ale v noci jsme museli z důvodu silného deště některé menší děti přestěhovat do klubovny.

V neděli bylo bohužel pochmurné počasí, takže plánované požární útoky se nekonaly. Naštěstí jsme měli v záloze vzpomínané nejlepší tréninkové časy ze včerejška, takže všechny vítěze jsme znali. Mohli jsme tedy po snídani provést celkové vyhodnocení soutěže s předáním cen. I když nám druhý den počasí nepřálo ohlasy na smysl akce a celkový dojem byly pozitivní.

Tu správnou tečku tomu dal smažený řízek s bramborem a každý dostal ještě balíček na cestu domů. Těšíme se na další ročník, kde se určitě setká více kolektivů.

Obvodní kolo mladých hasičů

V sobotu 13.6.2020 proběhlo první pokoronavirové setkání mladých hasičů v rámci celé Moravské hasičské jednoty. V Zastávce u Brna proběhlo obvodní kolo mladých hasičů v požárním sportu. Soutěžilo se ve dvou disciplínách, požárním útoku a štafetě 4 x 60 metrů s překážkami. Soutěže se účastnilo 14 kolektivů mladších žáků a 11 kolektivů starších. Za Lobodice soutěžil jeden kolektiv mladších a jeden kolektiv starších žáků. Soutěž byla dobře připravena a běhalo se po krásném trávníku stadionu Čechie Zastávka. Mladším žákům se zadařilo ve štafetě i požárním útoku a vybojovali si pohár a bronzové medaile. Starším žákům se již dařilo méně, nesedla jim jedna štafeta ani požární útok, obsadili osmé místo, ale je to pro ně motivace do dalšího trénování.