Ostatní

Víčka pro Lukáška

    Prožili jsme s mladými hasiči v Olomouci krásný pátek a vůbec nám nevadilo, že je to pátek „13“. Byli jsme všichni šťastní a hlavně mladí hasiči měli obrovskou radost při nošení pytlů s víčky, desetiletému Lukáši Kameníčkovi, pro kterého spolu s Vámi sbírali víčka od srpna do půli prosince. U Kameníčků jsme předali 26 pytlů s víčky a osobně se viděli s Lukáškem a jeho maminkou. Po předání víček jsme se s Lukáškem a jeho maminkou vyfotili a chvíli povykládali. Lukášek má kvadruspastickou dětskou mozkovou obrnu, která jej uvěznila do jeho těla. Přes to je inteligentní komunikativní chlapec  se smyslem pro humor. Po chvilce jsme se s Lukáškem a jeho maminkou rozloučili a jeli s mladými hasiči ještě navštívit předvánoční olomoucké náměstí, kde jsme s nimi  prožili pěkné chvíle.

Jestli i vy máte to srdce pomoci. Prosíme sbírejte s námi víčka pro Simonku.

 

Víčka pro Lukáška

 

Humanitární pomoc postiženým ničivými povodněmi v roce 2013

    V pátek 7. června jsme roznesli do každého domu v Lobodicích lístečky s níže uvedenou výzvou. Touto cestou se v Lobodicích 10. a 11. 7. 2013 rozhodlo pomoci postiženým 31 rodin. Mezi vybranými věcmi bylo například 57 l sava, 77 kusů hader, 15 metlí, 28 kbelíků atd. Toto vše a spoustu dalších potřebných věcí, které občani přinesli, bylo odvezeno ve středu 12. června  hasičským Wolksvagenem do Zástávky u Brna, kde se tyto prostředky soustředily a odtud je pak prezident Moravské hasičské jednoty nechal převést do jedné z postižených oblastí.

 

klikni zde: „ Také Moravská hasičská jednota přiložila při letošních povodních ruku k dílu “

 

Znění výzvy :

Vážení spoluobčané

                  Jménem prezidenta Moravské hasičské jednoty se na Vás zdvořile obracíme,o humanitární materiální pomoc, pro občany žijící v oblastech zasažených ničivými povodněmi.

Jedná se o pomoc formou sbírky čistících prostředků, desinfekce, hader na umývání, lopat, hrábí a ostatního nářadí, využitelného pro úklid následků povodní.

Tento materiál by se soustředil na hasičské zbrojnici v pondělí a úterý 10. - 11. června, vždy od 18 do 20 hodin. Ve středu by byla humanitární sbírka převezena do Zastávky u Brna, kde sídlí Prezidium Moravské hasičské jednoty.

Následoval by převoz do oblastí, kde by byla pomoc prostřednictvím Asociace krajů ČR požadována.

 

Za postižené povodněmi děkují hasiči.

 

humanitární pomoc

 

Víčka pro Elišku

    Tentokrát jsme realizovali prázdninový odvoz víček trochu jiným způsobem, než obvykle. Nejeli jsme s dětmi, jako bylo zvykem z minulých dvou cest k Lucince a Michalce. Jelikož se přes prázdniny  nescházíme na pravidelných schůzkách, a v těchto dnech jsme přijeli z tábora, tak jsme zvolili variantu plné auto víček a řidič J. Ve čtvrtek 1. srpna jsem naplnil Forda patnácti pytli víček od pet lahví. Tyto víčka vyložil spolu s maminkou Elišky v rodinném domě v Olomouci Hodolanech.

    Je úžasné vidět smějící se holčičku, kterou čeká pobyt v lázních hrazený z vámi sesbíraných víček. Eliška s rodiči odjíždí již v půli srpna do lázní díky Vám a spoustě ostatních hodných lidí, kteří spolu s námi touto cestou Elišce pomohli.

    Jestli vás tento nebo, některý z předešlých příběhů zaujal, pomozte spolu s námi sesbírat co nejvíce víček:

 

    Začínáme sbírat víčka pro Lukáška.

víčka pro Lukáška

 

víčka pro Elišku

 

Víčka pro Michalku

    V sobotu 27.4.2013 jsme odpoledne věnovali cestě do Holešova. Naložili jsme 21 pytlů s plastovými vršky, které jsme měli uskladněné na hasičské zbrojnici. Tři automobily s mladými hasiči, vedoucími, některými rodiči a pochopitelně vršky vyrazily po 17 hodině na cestu pomoci, za Michalkou Láníkovou.

    Pro Míšu jsme víčka sbírali pět měsíců, od prosince 2012, na pěti stanovištích:

Albert hypermarket Přerov, Denisova 2907/11

Billa - prodejna Olomouc, Jeremiášova

kostel sv. Mořice Olomouc, Opletalova 10

Železářství  Miroslav Peřina Tovačov, Náměstí 17

Potraviny Marie Šupíková, Lobodice 12

 

www.michalka-lanikova.cz/

    Vše co v životě uděláte Vás posune o kousek dál...

    Stačí jen otočit víčkem a schovat je. V pytli je jich šest tisíc, šest tisíc okamžiků jste darovali, aby jste jej naplnili a pomohli tak Michalce.

    Každé víčko má svůj příběh, některé jste nalezli na chodníku, některé jste odšroubovali z lahve kamaráda, souseda nebo ze své vlastní. Stačí jen začít. Odtočit své první víčko, myslet si u něj přáníčko a další a další. Mnohdy i některé naleznete jen tak odhozené.

 Každý kdo s námi sbírá vička musel jednou začít. Pojďte do toho  i vy, je to jen okamžik, Váš čas darovaný těm, kterým  víčko k víčku kreslí ve tváři usměv radosti.

    Rodiče dětí vědí,  že víčka mají své příběhy a Vy všichni, kteří sbíráte pomáháte a stačí jen...

 

Vždyť víte, otočit :-)

 

    Sběrné krabice zůstávají na svých místech, když budete chtít připojte se k nám. Pokračujeme a sbíráme víčka pro Elišku.

víčka pro Elišku

 

víčka pro michalku

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode