Silvestr 2010

Na hasičské zbrojnici proběhlo na silvestra rozloučení s rokem 2010. Sešli se zde členové sboru i jejich kamarádi. Zhruba čtyřicet lidí se zde umělo různým způsobem pěkně pobavit. Po půlnoci za přípitků šampusů před hasičskou zbrojnicí jsme přivítali s přáním všeho nejlepšího a hlavně zdraví rok 2011.

Silvestr

Oprava elektroinstalace na hasičské zbrojnici

Za MHJ Lobodice bychom chtěli poděkovat p. Hromadovi, který vyhověl naši žádosti a opravil elektroinstalaci na hasičské zbrojnici, ktará již byla dosti zastaralá a některé věci bylo nutno nově zhotovit.

elektroinstalace

Školení ve spolupráci s ČČK

V pátek 26.3.2010 pořádáme ve spolupráci s místní organizací Českého čereného kříže v 15.00 hod v kurturním sále školení první pomoci, které budou provádět pracovníci oblastního združení ČČK Přerov. Na toto školení srdečně zveme zdarma všechny občany.

Zhodnocení školení Českého červeného kříže, které proběhlo 26.3.2010 na hasičské zbrojnici v Lobodicích.

Účast na tomto školení byla následující:  13 dospělích.

21 dětí z řad mladých hasičů.

Školitelka paní Michaela Lisoňová.

Paní Lektorka upoutala svým výkladem a od první chvíle si získala děti. Při vysvětlovaní různých zdravotních situací se také tázala, jakým způsobem by se zachovali oni. Účastníci školení si vyzkoušeli prakticky některé úkony. Umělé dýchání a masaž srdce na umělé anči, stabilizovanou polohu, zastavení krvácení, obvazování poraněné končetiny a další. Při těchto nácvicích byly nejaktivnější děti seděly dokolečka na podlaze u paní lektorky a trénovaly praktické situace. Bylo to bezprostřední a pro děti i dospělé velmi poučné. Paní lektorka dále seznamovala přítomné jak se zachovat a jak uložit postiženého při různých stavech. Když je zraněn vnitřně, při poranění páteře, při různých druzích nevolnosti atd. Byla to poučná a zajímavá přednáška díky paní Lisoňové, která svým výkladem a přístupem uměla velmi zaujmout.

školení s ČČK

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode