SOUTĚŽE 2011

Mistrovství republiky MHJ a ČHJ v PS

    V sobotu 10.9.2011 se uskutečnilo v Čáslavi Mistrovství Moravské hasičské jednoty a České hasičské jednoty v požárním sportu. Soutěž začla v 8:30 tréninky, slavnostní zahájení bylo v 9:15. Z tohoto důvodu jsme vyjeli z Lobodic už v pátek a v Čáslavi přespali.

    Sešli jsme se u hasičárny a odtud jsme s naloženým nářadím kolem 16:00 hodiny odjeli. Bylo nás šestnáct a z tohoto důvodu jsme oslovili sousední hasiče z Polkovic, kteří nám vyhověli a zapůjčili mikrobus na tuto cestu do Čáslavi i s řidičem Jaroslavem Tinkou. Nářadí jsme naložili na zapůjčený vozík od pana Šupíka. Do Čáslavi jsme dojeli kolem osmé hodiny ubytovali se, schovali nářadí i s vozíkem do ubytovny vchodovými dveřmi. Přičemž jsme zažili spoustu legrace. Poté jsme si šli projít město ve kterém máme soutěžit. Ráno byl sraz v 8:00 a my se vydali na stadion, mile nás potěšilo, že se po rozednění oběvil za ubytovnou.

    Sotěž začala během jednotlivce na 100 m, jak v mužské tak v ženské kategorii. Pokračovala štafetou  4x100 m a byla zakončena požárním útokem mužů z Lobodic. V celkovém hodnocení se muži z Lobodic umístili na 7.místě a ženy na 5.místě.

    Do Lobodic jsme se vrátili v sobotu v noci plni zážitků najen ze soutěže.

 

 

MR MHJ a ČHJ v PS

 

Velká Cena MHJ okresu Přerov pořádaná v Lobodicích 3.9.2011

    V sobotu 3.9.2011 jsme uspořádali závěrečné kolo VC OHJ Přerov. Tyto závody nebyly zajímavé jen tím, že to byly první závody, které jsme pro soutěžní družstva mužů a žen připravili, ale i tím že se konaly na našem novém hasičském cvičišti, které již druhým rokem budujeme, jak pro mladé hasiče tak pro dospělé. Za ženy soutěžila družstva z Polkovic, Lobodic, Rokytnice, Uhřičic a Henčlova. Za muže soutěžila družstva z Císařova, Citova, Henčlova, Rokytnice, Čech, Lobodic, Křenovic, Čelčic a Popůvek. Organizace jsou zapsány podle jejich umístění.

 

 

VC Lobodice

 

Velká Cena MHJ okresu Přerov pořádaná v Rokytnici 27.8.2011

    V sobotu 27.srpna 2011 proběhlo sedmé kolo VC OHJ Přerov. Soutěže se účastnily kolektivy mužů a žen. Za ženy soutěžila družstva z Hlinska, Radkovy Lhoty, Císařova, Polkovic, Henčlova, Rokytnice, Uhřičic, Křenovic, Lobodic. Za muže soutěžila družsva z Radkovy Lhoty, Citova, Císařova, Hlinska, Rokytnice, Troubek, Čech, Křenovic, Lobodic a Henčlova. Organizace jsou zapsány podle jejich umístění.

 

 

VC Rokytnice

 

Dne 19.8. - 21.8.2011 proběhlo v Ostravě na Městském stadionu ve Vítkovicích Mistrovství ČŘ v požárním sportu profesionílních a dobrovolných hasičů.

    Tohoto sportovního klání se zúčastnilo i družstvo  žen z Moravské hasičské jednoty Lobodice. Družstva MHJ a ČHJ mají své postupové soutěže a mezi sebou svá Mistrovství, která každoročně pořádají. Avšak v rámci vzájemně se rozvíjející spolupráce mezi Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska a Moravskou a Českou hasičskou jednotou, byl náš sbor na toto hasičské soupeření pozván a soutěžil v kategorii hosté.

    Po tři dny naše ženy spolu s 16-ti nejlepšími družstvy žen, družstvy mužů a profesionálních hasičů z české republiky předvedly, na stadionu na němž se koná i závod Zlatá tretra, své dovednosti.

    V pátek po příjezdu následoval trénink běhu na 100m s překážkami. V sobotu po slavnostním nástupu se v tomto běhu soutěžilo. Jelikož času bylo málo v sobotu jsme absolvolali i štafetu 4x100 m a trénink požárního útoku. V něděli od ranních hodin probíhal souboj mužů, žen i profesionálních hasičů o nejlepší dosažený čas v Požárním útoku. Po skončení následoval slavnostní nástup a ukončení soutěže.

    Družstvo žen MHJ Lobodice obsadilo v celkovém hodnocení v kategorii hosté 2.místo.

    Náš hasičský sbor i obec Lobodice na takto prestižní soutěži, kterou bezesporu Mistrovství ČR v požárním sportu profesionálních a dobrovolných hasičů je, reprezentovali Vendula Indráková, Kateřina Sypěnová, Barbora Rozsypalová, Alexandra Škrabalová, Kristýna Slimaříková, Alexandra Čmárová, Tereza Vysoudilová, Denisa Navrátilová, Lucie Konečná a Lenka Šilhánková. Pod vedením bratrů Jana, Antonína a Františka Krátkých.

    MČR v požárním sportu pro nás znamenalo velikou zkušenost a jsme rádi, že jsme se jej mohli zúčastnit. Jsme též přesvědčeni, že účastí na této soutěži jsme přispěli k další vzájemné spolupráci mezi Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska, Moravskou a Českou hasičskou jednotou a Hasičským záchranným sborem české republiky.

    MČR se účastnilo i družstvo mužů z MHJ Císařov, které obsadilo v kategorii hosté také druhé místo. Za císařov v této soutěži běželi dva závodníci z MHJ Lobodice: Antonín a František Krátkých.

 

 

MČR Ostrava 2011 - dospělí

 

Velká Cena MHJ okresu Přerov pořádaná v Citově 13.8.2011

    V sobotu 13.srpna 2011 proběhlo šesté kolo VC OHJ Přerov. Soutěže se účastnily kolektivy mužů a žen. Za ženy soutěžila družstva z Polkovic, Císařova, Rokytnice, Hlinska, Henčlova, Uhřičic, Lobodic a Křenovic. Za muže soutěžila družstva z Radkovy Lhoty, Hlinska, Císařova, Henčlova, Citova, Čech, Rokytnice, Troubek, Lobodic, Chropyně, Nenakonic a Křenovic. Organizace jsou zapsány podle jejich umístění.

 

Velká Cena MHJ okresu Přerov pořádaná v Polkovicích 6.8.2011

    V sobotu 6.srpna 2011 proběhlo páté kolo VC OHJ Přerov. Soutěže se účastnily kolektivy mužů a žen. Za ženy soutěžila družstva z Hlinska, Polkovic, Císařova, Uhřičic, Křenovic, Rokytnice, Lobodic, Přerova a Kojetína. Za muže soutěžila družstva z Císařova, Radkovy Lhoty, Hlinska, Henčlova, Citova, Křenovic, Chropyně, Uhřičic, Čech, Polkovic, Rokytnice, Kojetína, Lobodic a Mořic. Organizace jsou zapsány podle jejich umístění.

 

Velká Cena MHJ okresu Přerov pořádaná v Uhřičicích 2.7.2011

    V sobotu 2.července 2011 proběhl v Uhřičicích memorial Václava Baďury v rámci VC OHJ Přerov. Soutěže se účastnily kolektivy mužů a žen. Naši obec reprezentovalo pouze družstvo žen. Za ženy soutěžila družstva z Polkovic, Rokytnice, Uhřičic, Císařova, Křenovic a Lobodic. Organizace jsou zapsány podle jejich umístění.

 

 

VC Uhřičice

 

Přebor MHJ v požárním sportu v Přerově 18.6.2011

   Letošní přebor MHJ v požárním sportu byl pro naše dvě soutěžní družstva příjemnější v tom, že se konal na nedalekém Přerovském stadioně. Na stadion jsme dorazili v ranních hodinách ve složení:

    družstvo mužů: Radek Zdráhal, František Krátký, Jiří Hromada, Jan Krátký, Patrik Obrtel, Radovan Dvořák, Antonín Krátký, Lukáš Páleník.

    družstvo žen: Saša Škrabalová, Vendula Indráková, Denisa Navrátilová, Saša Čmárová, Kateřina Sypěnová, Lenka Šilhánková, Barbora Rozsypalová.

    Letošního Přeboru MHJ se zúčastnilo 13 z 20 nominovaných družstev 7 mužů a 6 žen. Po slavnostním nástupu začli rozběhy v běhu jednotlivce na 100 m s překážkami ve kterém dosáhla velkého úspěchu Kateřina Sypěnová svým 1.místem. V celkovém součtu časů se v běhu jednotlivců na 100 m s překážkami umístili naše ženy na 3.místě a muži na 5.místě.

    Po štafetě jednotlivce následovala štafeta 4x100 m.

    Složení štafety žen:

1. Saša Škrabalová (okno), Kateřina Sypěnová (příčné břevno), Saša Čmárová (hadice), Vendula Indráková (hasičák).

    Složení štafety mužů:

1. Jiří Hromada (domeček), Radek Zdráhal (bariéra), Antonín Krátký (hadice), Patrik Obrtel (hasičák).

2. Jan Krátký (domeček), Michal Pokorný (bariéra), František Krátký (hadice), Radovan Dvořák (hasičák).

    V této disciplíně obsadili naše ženy 2.místo a muži 3.místo.

    Po odběhnutí obou pokusů štafet se pokračovalo v královské disciplíně a tou je požární útok s vodou ve které obsadily naše ženy 2.místo a muži 3.místo.

    V konečném pořadí Přeboru MHJ se naše ženy umístily na 2.místě a muži na 3.místě.

    Díky svým výsledkům obě družstva postoupila na mistrovství ČR mezi Českou a Moravskou hasičskou jednotou, které se koná 10.9.2011 ve sportovním areálu Čáslav –Vodranty.

 

Přebor MHJ

 

Velká Cena MHJ okresu Přerov pořádaná v Křenovicích 4.6.2011

    V sobotu 4.června 2011 proběhlo první kolo VC OHJ Přerov. Soutěže se účastnily kolektivy mužů a žen. Za ženy soutěžila družstva z Polkovic, Císařova, Popůvek, Uhřičic, Přerova, Rokytnice, Lobodic a Křenovic. Za muže soutěžila družstva z Rokytnice, Císařova, Citova, Čech, Uhřičic, Stříbrnic, Popůvek, Lobodic, Kojetína B, Chropyně, Kojetína A, Přerova a Křenovic. Organizace jsou zapsány podle jejich umístění.

 

 

VC Křenovice

 

Okresní a okrsková soutěž konaná v Císařově 14.5.2011

   V sobotu 14.května 2011 proběhla v Císařově hasičská soutěž v požárním sportu mužů a žen v rámci Moravské hasičské jednoty. Jednalo se o okresní a současně okrsková kola župy Haná střed, okrsku Brodecko a Přerova. Soutěže se zúčastnilo sedum mužských a ženských kolektivů.

   Za ženy soutěžila družstva z Uhřičic, Císařova, Lobodic, Rokytnice, Popůvek, Přerova a Nelešovic. Za muže soutěžila družstva z Citova, Císařova, Lobodic, Rokytnice, Uhřičic, Kokor a Popůvek. Organizace jsou zapsány podle jejich umístění.

   Naše ženy i muži obsadili třetí místo, se kterým postoupili na přebor MHJ, který se uskuteční 18.června 2011 v Přerově.

 

 

okresní a okrskové kolo Císařov

 

Memoriál Františka Dočkala v Popůvkách u Kojetína

    V sobotu 30.dubna 2011 proběhla v Popůvkách u Kojetína hasičská soutěž v požárním sportu, tradiční již 7.ročník memoriálu Františka Dočkala, který je spojen jak s dětským I.kolem v požárním sportu, tak se soutěží dospělých družstev žen a mužů. Popůvky tímto dnem otevírají brány roku v klasickém požárním soutěžení, jak pro děti,tak pro dospělé v naší Okresní hasičské jednotě. Pro děti měla soutěž tradiční průběh, pro dospělá družstva nabídly Popůvky již tradičně možnost soutěže v požárním útoku, který spíše poukazuje na možnosti zásahu v pravém slova smyslu.

    Odpoledne probíhala soutěž žen a mužů. Muži soutěžily netradičně, ženy podle svého uvážení. Do netradičního klání se zapojily pouze domácí ženy. Soutěžila družstva žen z Lobodic, Popůvek, Uhřičic a Křenovic. 

    Za muže soutěžila družstva z Lobodic, Uhřičic, Křenovic, Popůvek a ještě jednou Popůvek, ale to byly ženy, které se nebály netradičnosti.

    Pořadí žen: Lobodice, Popůvky, Uhřičice, Křenovice.

    Pořadí mužů a žen v netradiční soutěži: Popůvky muži, Uhřičice, Popůvky ženy, Lobodice, Křenovice.

 

závody Popůvky - dospělí

 

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode