Zásahová jednotka

Radslavská přilba 2014

V sobotu 29.3.2014 jsme odjeli do Radslavic na dvoudenní závod, který bychom rádi doporučili všem jednotkám sborů dobrovolných hasičů. Závod je složen ze sobotní odpolední štafety, vědomostního testu a hasičského poplachu – obléknutí na čas. Noc ze soboty na neděli bývá dlouhá, začíná odstartováním noční části závodu, ve 20 hodin a končí v neděli nad ránem po splnění všech osmnácti disciplín, mezi 4. a 7. hodinou ranní. Letošní ročník byl zpestřený posunem času, ze 2 hodin byly rázem 3 hodiny. V celkovém součtu jsme skončili na 19. místě a z toho jsme se nejlépe umístili v disciplíně zrychlený přesun kde jsme obsadili 3. místo, práce na vodě 8. místo a na 10. místě jsme skončili po průchodu hořícím domem.

Radslavská přilba 2014

Radslavská přilba

Podobně jako minulý rok jsme se zúčastnili soutěže pro JSDH v Radslavicích. Na radslavskou přilbu jsem se těšili mnohem více než minulý rok, již jsme věděli co nás asi čeká a to byla ta největší motivace. V soboru 6.4.2013 jsme ve 13 hodin vyjeli z Lobodic. Od 14 hodiny jsme započali v Radslavicích plnit první disciplíny. Nálada byla dobrá a přetrvala, až do brzkých ranních hodin, kdy soutěž zkončila. Domů jsme podobně jako minulý rok dojeli až kolem 7 ráno. V letošním roce jsme si připadali jako skokan soutěže. Mile nás překvapil posun v umístění, z loňského 26. místa jsme se posunuli na 12. příčku. Píle a příprava se zúročily, obzvláště nám pak udělalo radost vynikající umístění při dobrém  zvládnutí autonehody, první pomoci při zasažení elektrickým proudem a  zvládnutí bytového požáru. Tato soutěž byla tradičně skvěle zorganizována a myslíme si, že stejně jako my tak i všichni ostatní se již těší na další ročník.

Radslavská přilba

Požár rodinného domu

Dne 26.12.2012 v 17:45 byl jednotce SDH Lobodice vyhlášen poplach na požár střechy rodinného domu číslo 73 pana Kroupy. Jednotka dorazila na místo zásahu do několika minut a po provedení průzkumu byly z CAS 32 nataženy dva proudy C a započala lokalizace požáru střechy s ohledem na ochranu okolních objektů. Po příjezdu HZS Kojetín, JSDH Kojetín a JSDH Tovačov byli nasazeni hasiči s dýchací technikou, kteří mohli vstoupit přímo do objektu a provést dohašení zbylých ohnisek požáru. JSDH Lobodice neustále prováděla hašení dvěma proudy C, zajišťovala dodávku vody a zajišťovala osvětlení místa zásahu za použití elektrocentrály a osvětlovacího stojanu. Požár byl lokalizován ve 20 hodin a jednotka SDH Lobodice dorazila na základu ve 21 hodin. Po lokalizaci a likvidaci požáru byl ve spolupráci s Policií ČR zajištěn dohled nad požářištěm.

HZS Olomouckého kraje zpravodajství: ZDE

požár rodinného domu

Setkání zásahové jednotky

Dne 7.10.2010 proběhlo setkání zásahové jednotky z důvodu odzkoušení nové elektrocentrály, plovoucího čerpadla a hasičského žebře.

zásahová jednotka

Brigáda zásahové jednotky

V sobotu 11.9.2010 proběhla od 8 hod. na hasičské zbrojnici brigáda zásahové jednotky zaměřená na údržbu techniky a úklid ve velké garáži.

brigáda zásahová jednotka 11.9

Velká voda 17.květen 2010

Pondělí ráno 8:51 hod. houká siréna, svolávající dobrovolné hasiče k pomoci při budování protipovodňové hráze. Těsně před tím svolává obecní rozhlas občany k téže akci.

Stále prší, voda v Moravě stoupá, ale divoká je převážně Bečva. Prognézy předpovídají dosti vysokou vodu. Hráz mezi plynárnou a cestou na most řeky Moravy je ohrožena. Hasiči i občané spolupracují a srovnávají pomocí napytlovaného štěrku hráz. Pytle jsou dodány z Prostějova. Na této akci se podílejí místní občané a hasiči z Lobodic, Kojetína, Tovačova, Polkovic, Uhřičic, Popůvek, Brodku u Přerova. Velitelem zásahu byl profesionální hasič z Kojetína pan Nevosad.

Po 20. hodině byl úkol splněn a občané i hasiči se rozjeli po úmorné práci do svých domovů a na své základny, aby si odpočinuli, protože zítra je bude možná čekat podobná situace. Vše ukáže počasí a situace. Někteří dobrovolníci mají na starost přes noc střežit stav toku a hrází.

velká voda

Požární zásah u pana Lamploty

Dne 8.4.2010 byl proveden požární zásah v Lobodicích, dům číslo 213 pana Lamploty. Prohoříval domáci odpad proložen sutí v kůlně na dvoře. Zasahovaly jednotky hasičů v pořadí Lobodice, Tovačov, Kojetín.

Zásahová jednotka Lobodice provedla zásah pomocí techniky CAS-25 RTHP, doplňovaného vodou z hydrantu. Požár byl brzy lokalizován zásahovou jednotkou Lobodice, avšak  mnohem více práce dalo odstraňování prohořívajícího domovního odpadu se sutinou, na čemž se podílely všechny sbory. V této záležitosti velmi pomohl pan Šupík, krterý s mini nakladačem nebespečný materiál odstranil.

Zásahové jednotky z Tovačova a Kojetína se přemístily na základnu ve 21 hod. Ve 22 hod byl dotčený objekt písemně předán majiteli a zásahová jednotka z Lobodic se též přemístila na základnu.

Z místních hasičů zasahovali František Řihošek, Antonín Krátký st., Jíří Borek, Bedřich Borek, Stanislav Šupík, Tomáš Holomčík, Jan Krátký, Vojtěch Vybíralík, Radek Zdráhal a Josev Holomčík.

zásah u Milana Lamploty 8.4.2010

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode