Hasičská Mše

V neděli 10.5.2015 jsme z hasičské zbrojnice snesli slavnostní hasičský prapor, sošku sv. Floriánka a vydali se dospělí i mladí hasiči průvodem ke kostelu na hasičskou Mši. Prapor nesl a stráž s ním stál v kostele zasloužilý hasič pan Alois Kadlec. Mše svatá byla sloužena za živé a zemřelé hasiče otcem Františkem Urbanem. Obětní dary nesli Lenka Urbanová a Monika Dvořanová.Po Mši Svaté jsme udělali hromadnou fotografii před Obětním stolem.

hasičská mše 2015

Stavění máje

Letošní rok jsme přesunuli stavění máje z prvního na druhého května z důvodu nepříznivého počasí a udělali jsme dobře. Počasí nám vyšlo. Sešli jsme se s dětmi tradičně ve 13 hodin před hasičskou zbrojnicí  a vydali se slavnostně k lesu pro májku. Ve smrkovém lese napravo od moravního mostu jsme naložili s dětmi dvacetimetrový smrk, který nám, jako v posledních letech, opět pokácel pan Martin Vaculík a vydali se na zpáteční cestu. Malí se loudali a tak byl průvod roztahaný po celé asfaltce z lesa. Májku jsme přivezli až k hostinci u orlů, kde jsme ji očistili od kůry, děvčata nazdobila vršek a poté jsme ji s chlapy z obce vztyčili. Letos nám pomohl i pan Šupík s vysokozdvižným vozíkem. Májka je štíhlá, vysoká, krásná.

stavění máje 2015

V. Sjezd Moravské hasičské jednoty

V sobotu dne 14.3.2015 proběhl v Žabčicích u Brna V. Sjezd Moravské hasičské jednoty. Tento vrcholný orgán se řádně schází v pravidelných pěti letých intervalech. Hodnotí se uplynulé období v jednotlivých správách, vytyčují se nové dlouhodobé cíle a volí se zde představitelé do vrcholných funkcí Moravské hasičské jednoty.

Na sjezdu byli zvoleni prezident MHJ: Zdeněk Milan, náměstkové prezidenta MHJ: Dušan Spáčil, Michal Velan, členové prezidia MHJ: Věra Mrtvá, Hana Humpolíčková, Mgr. Lenka Štěpánková, František Čermák, Martin Klusák, Jaromír Krátký, Roman Žilka a P.Mgr Rostislav Novotný, členové revizní komise MHJ: předseda Ing. Barbora Macháčková, členové: Lubomíra Navrátilová a Zdeněk Matoušek. Při této schůzi došlo k odsouhlasení  úprav některých pasáží stanov MHJ.

Sjezdu se účastnili také významní hosté v čele s hejtmanem Jihomoravského kraje Michalem Haškem. Na sjezdu proběhlo též ocenění jednotlivců a družstev, kteří se významnou měrou podíleli na činnosti a fungování MHJ. Za náš hasičský sbor byli oceněni:

Pan František Vymazal nejvyšším vyznamenáním MHJ, řádem Tituse Kršky, za dlouholetý rozvoj hasičkého hnutí.

Pan Jaromír Krátký, Antonín Krátký a Ing. František Řihošek řádem Prezidia MHJ prvního stupně za aktivní činnost v orgánem MHJ.

Družstvo žen řádem za příkladnou práci prvního stupně, za vzornou reprezentaci Moravské hasičské jednoty.

V. sjezd MHJ

16. Hasičský country bál

Dne 24.1.2015 pořádal náš sbor již svůj 16. Hasičský country bál, na němž hrála country kapela Šediváci. Ples zahájili mladí hasiči s přípravkou, kteří ukázali něco z hasičského umění. Mladí hasiči soutěžili s velkým nadšením a bezprostředností. Pak své umění předvedla děvčata z Lobodic, která učí tancovat Hanička Navrátilová. Předvedla pěkná dvě vystoupení, za něž děvčata sklidila veliký aplaus. Později se ještě předvedli se svým moc pěkným tanečním vystoupením staší žáci. Na pohoštění měli hasiči připraveny jako každý rok mexické fazole s pekelníkovou topinkou. Občerstvení zajišťoval bar, peklo a byly k dispozici také míchané nápoje, které jsou v poslední době čím dál víc populární. Tradiční bohatá tombola se svojí první cenou, velkým grilovacím zařízením, byla ozdobou celého plesu. Celý večer byl nasycen akcemi, pestrostí, tancem a dobrou atmosférou. Lidé se bavili a to byla největší odměna pro pořadatele.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode