Soptík

V sobotu 26.11.2016 se naši mladí hasiči zúčastnili vědomostní soutěže Soptík, pořádané v Zastávce u Brna. V kategorii přípravka jsme měli jednoho zástupce, v mladších sedum a za starší soutěžili čtyři v konkurenci 270 účastníků. Soutěž byla jako každý rok skvěle připravena za což patří veliký dík všem organizátorům. Každé dítě si odneslo nějakou cenu, jak už to na téhle soutěži bývá zvykem. Již se těšme na další ročník do Zastávky.

Bochořská Sova

V sobotu 17. září se konala Bochořská sova. Soutěž na které mladí hasiči z Lobodic ještě nevynechali ani jeden ročník a to už se jedná o šestnáctý. Jako obvykle jsme zabrali místo hned za připravenými základnami pro starší i mladší. Odtud je nejhezčí výhled na celou soutěž a nemáme to daleko s nářadím. Letošního ročníku se opět účastnil neuvěřitelný počet družstev.
    V kategorii mladších žáků jsme měli 52 soupeřů a ve starších 57 týmů, které se postupem večera stávali našimi novými kamarády. Pořadatelé měli opět připravený veliký ohňostroj, disco s DJ, který hrál na přání a pro ty menší byla připravená videooprojekce pohádek. Už spoustu let se jedná o jednu z nejhezčích soutěží a proto jsme nemohli ani jediný ročník vynechat a přijít tak o zakončení sezóny v Bochoři. V letošním ročníku se naši mladší žáci umístili na 27. místě a starší obsadili ve veliké konkurenci krásné 15. místo.

Přebor MHJ

V sobotu 4. června jsme se s mladými hasiči účastnili Přeboru MHJ v Brně, kterého se účstnilo 17 družstev mladších žáků a 16 družstev starších žáků. Nejelo se tedy podle postupového klíče pro tuhle soutěž.
    Soutěž jako každý rok začla štafetami jednotlivců, kde naši mladší obsadili sedmou příčku a nejlepším jednotlivcem byl Ondřej Dvořan na 17. místě. Starší na tom po štafetách jednotlivce byli stejně, tedy na sedmé příčce a bylo tedy o co bojovat, jelikož na Mistrovství České republiky mezi MHJ a ČHJ postupuje jen pět prvních týmů. U starších žáků ve štafetě jednotlivce byly se shodným časem 16,97s na 21. místě Monika Dvořanová a Natálie Prokopová.  Ve štafetách 4x60m se našim týmům dařilo o něco hůře a mladší si časem 67,73 doběhli pro 10. místo. Starší na tom byli o něco lépe a obsadili 8. místo s časem 54,15.
    Po těchto dvou disciplínách ještě nebylo nic ztracené a o všem, jako každý rok měly rozhodnout požární útoky. V nich si bohužel naši mladší vybrali obrovskou smůlu a po nedokončeném pokusu brali z této disciplíny poslední příčku. U starších tomu bylo podstatně lépe a brali 5. místo za čas 27,99 a mohli jen čekat, jak se s tratí poperou ostatní týmy.
    Po celodenním boji to nakonec pro naše mladé hasiče dopadlo následovně: mladší si z Brna odvezou po nezdaru na útoku 13. místo a starším chybělo trochu štěstí, aby nás mohli reprezentovat na MČR mezi MHJ a ČHJ jim chyběla jedna pozice a z Brna si tak odváží 6. místo.

Okresní kolo Lobodice

V sobotu 14.5.2016 se konalo v Lobodicích Okresní kolo mladých hasičů v požárním sportu v rámci Moravské hasičské jednoty.
Soutěže se zúčastnilo 14 týmů, mezi nimiž byli i hosté z Radíkova, kteří jsou registrováni ve Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.
    Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích, přípravka, mladší a starší žáci a čtyřech disciplínách: běhu jednotlivce na 60 m s překážkami, štafetě 4x60 m, požárním útoku a uzlové štafetě.
    V běhu jednotlivce na 60 m s překážkami se za naše starší žáky nejlépe umístily Monika Dvořanová, která obsadila 2. místo s časem 17:81 a Zdena Hegerová na 3. místě s časem 17:93. Za mladší žáky Ondřej Dvořan na 2. místě s časem 20:66.
V požárním útoku se umístili mladší žáci na 1. místě a obdrželi pohár starosty obce. V uzlové štafetě obsadili starší žáci 1. místo, mladší žáci A 2. místo a mladší žáci B 3. místo.
    V celkovém pořadí obsadili naši starší žáci 3. místo, mladší žáci A získali zlato, mladší žáci B obsadili 6. příčku a přípravka se umístila na 2. místě. Mladší a starší žáci si vybojovali postup na Přebor Moravské hasičské jednoty, který se uskuteční 4.6.2016 v Brně.

Okrskové kolo Popůvky

V sobotu 30. dubna jsme se s mladými hasiči zúčastnili Okrskového kola, které se konalo v Popůvkách. Reprezentovala nás dvě družstva v kategorii mladších žáků a jedno v kategorii starších. Závodilo se dvoukolově v požárních útocích. Mladší žáci A se umístili na druhém místě a mladší B na šestém místě. Naši starší žáci vybojovali druhé místo. Všechna tři družstva nás budou reprezentovat i na Okresním kole, které se bude konat na našem hasičském cvičišti v Lobodicích již 14. května. Tímto Vás srdečně zveme, abyste přišli podpořit mladé hasiče. Do Lobodic se můžete těšit na uzlové štafety, štafety jednotlivců, štafety 4x60m a požární útoky s vodou.

Hasičské piškvorky

V sobotu 2. dubna jsme se s mladšími a staršími žáky zúčastnili soutěže hasičské Piškvorky, která proběhla tradičně v Tovačově. Pro mladé hasiče ve všech kategoriích bylo připraveno pět soutěží: zdravkop, přeskotyčko, řetízohad, protahovačka, dřevopřezka. Všichni jsme při soutěžích, jako každý rok zažili spoustu zábavy, za což děkujeme pořadatelům. Naši mladší se umístili na 5. místě a starší na 7. místě.

Fire Dance Žabčice

Dne 26. března nás naši mladí hasiči reprezentovali na taneční soutěži Firedance v Žabčicích.

V kategorii příprvka si taneční páry zatancovaly mazurku a volný tanec.
Jaroslav a Veronika Štěpánkovi
Amálie Slouková a Sabina Řihošková
Petr Řihošek a Karolína Zatloukalová

Mladší žáci tancovali také mazurku, dále cha chu a volný tanec.
Ondřej Dvořan a Vendula Hegerová
Dominik Smištík a Eva Koschatzká
Filip Holomčík a Matěj Balcárek

A nakonec naši starší žáci předvedli polku, argentinské tango a volný tanec.
Leo Nemrava a Martina Urbanová
Natálie Prokopová a Karolína Štramová

Děkujeme pořadatelům za krásně připravenou soutěž a již se těšíme na další ročník této netradiční soutěže.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode