Soptík

Minulý týden jsme se již tradičně vydali s dětma na vědomostní soutěž Soptík, která se konala v Zastávce u Brna. Každé z dětí si nakonec odvezlo nějakou cenu, jak už to bývá na téhle soutěži zvykem. Děkujeme pořadatelům za zpříjemnění zimního období a těšíme se zase na další ročník.

Přebor MHJ Brno

Letošní Přebor MHJ se uskutečnil 26. května na stadionu VUT v Brně. Do Brna jsme přijeli se dvěma týmy mladších žáků a jedním starších. Po příjezdu jsme se odprezentovali a šli se protáhnout před zahajovacím nástupem. Dnešní soutěže se účastnilo 14 mladších a 13 starších kolektivů.

První disciplínou která nás čekala byl přebor jednotlivce na 60m s překážkami, kde si po součtu naši mladší A zapsali 11. místo a mladší B 14. místo. Starší v této disciplíně brali 10. místo. A nejlepším ze starších byl Ondřej Dvořan s časem 15,57 na 12. místě. Po jednotlivcích nás čekaly uzle ve kterých jsme si vedli následovně: mladší A 13. místo, mladší B 4. místo a starší taktéž 4. místo. Po uzlové štafetě již byly připraveny dráhy na štafetu 4x60m s překážkami ve které měli naši mladší B trable a po N brali 14. místo. Mladší A a starší zaběhli čas, který stačil na 11. místo.

Poslední disciplínou která nás čekala byl požární útok s vodou u mladších na sklopné terče a starší na nástřikové. Mladší A se s časem 27,48 umístili na 11. místě, mladší B s bohužel neplatným pokusem na 14. místě. Starší s časem 34,55 brali 10. místo. V konečném součtu se mladší A umístili na 12. místě a naše B na 14. místě. Starší si z Brna odvezli 11. místo.

Okresní kolo Rokytnice

Okresní kolo se konalo 19. května. Naši organizaci zde reprezentovala dvě drušstva mladších žáků a jedno družstvo starších. V Rokytnici jsme soutěžili v uzlové štafetě, běhu jednotlivce na 60m s překážkami a útoku z vodou. Soutěž se nám vydařila a tak si mladší A a starší odvezli krásné stříbrné poháry a mladší B se umístili na krásném 4. místě. Tyto pozice nám zajistili postup na Přebor MHJ do Brna na který se již teď pilně připravujeme a těšíme se.

Okrskové kolo Popůvky

Minulou neděli jsme se s mladými hasiči účastnili okrskového kola v Popůvkách. Krásné počasí doplnili i krásné výsledky a mladším A se podařilo vybojovat druhé místo. Mladší B se umístili po velké bojovnosti na 7.místě a starší si odvezli bronzový pohár. Pilně se připravujeme na další postupová kola, tak nám držte palce.

Firedance

Dnes 17. března posíláme pozdrav z Žabčic u Brna, kde právě proběhla tradiční taneční soutěž mladých hasičů Firedance. Máme za sebou představení tanečních párů, které bylo doprovázeno originálními úklonami a piruetami soutěžících. Po představení následoval první tanec, krátká pauza a tanec druhý. Na závěr volný tanec, kterým děti zakončí své taneční dovednosti.

Čeká nás návrat domů a máme pro vás super zprávu. Lukáš Zvonek a Eva Koschatzka skončili na krásném 4. místě ve starších a nejlepším párem v dorostu byla Lucie Orlová a Zdena Hegerová. Všechny páry si z této soutěže odvezly malý pohárek s tanečníky.

Hasičské Piškvorky

Dne 3. března jsme zahájili sezónu tradičně na hasičských piškvorkách v Tovačově. Soutěž plná netradičních her. Letos s těmito názvy: šroubeníčko, flaškonoši, slepospoj, štafeta trojic, tenishody. Hry jsou většinou jednoduché a tak jde hlavně o taktiku, aby měl tým co nejkratší čas a nenasbíral pokud možno moc trestných vteřin. Každá se soutěží byla před jejím zahájením předvedena a vysvětlena, tak aby každý věděl o co půjde. Na samotný závěr nesměla chybět ani tajná soutěž vedoucích, na kterou s velkou oblibou děti přihlašují své vedoucí aniž by ti o tom něco věděli a dozví se to až, když je někdo volá na start.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode