2017

Soptík

Dne 2. prosince jsme se vydali do Zastávky u Brna na vědomostní soutěž Soptík. Tradičně jsme cestovali autobusem. V letošním ročníku jsme Lobodice reprezentovali ve všech věkových kategoriích od přípravky až po dorost. Nejlépe z našich mladších žáků se umístila Eva Koschatzká na 38. místě, ve starších Filip Heger na 63. místě a v dorostu Lucie Orlová, která si odvezla krásné 2. místo. Soutěž Soptík je známá od svého začátku tím, že každé z dětí si vybere nějakou cenu a že jich letos nebylo málo. Soutěžilo mezi sebou 260 dětí ve čtyřech kategoriích.

Bochořská Sova

Již tradičně jsme 30.9.2017 reprezentovali Lobodice na největší soutěži pro mladé hasiče v okolí. Letos probíhal sedumnáctý ročník a my jako jediný tým nechyběli ani na jednom ročníku, za což jsme byli oceněni sovičkou na zahajovacím nástupu. Soutěž byla jako každý rok skvěle připravena, za což děkujeme pořadatelům. Děti zde mají vyžití na celý večer. Nejen, že mohou fandit ostatním týmům. Je zde každoročně připraveno promítání pohádek, DJ s tanečním parketem, oheň pro zahřátí, spousta občerstvení a děti si mohou zakoupit i nějakou tu památku na tuhle soutěž. Každoročně vedou svítící náramky. V letošním ročníku Lobodice reprezentovala dvě družstva mladších žáků a jedno družstvo starších. Naši mladší A si vybrali smolnější den a s časem 56,82 obsadili 32. místo, béčko na tom bylo o poznání lépe a s časem 25,13 se umístili na 21. místě z 35 družstev. Starší měli stejně, jako naše áčko mladších smolný den a s N brali poslední pozice spolu s dalšími družstvy které zapsali N. Starších se celkem účastnilo 50. Věříme, že příští rok opět zavítáme na tuhle skvěle připravovanou soutěž.

MČR mezi MHJ a ČHJ Hlinsko

Osumnáctého června se konalo v Hlinsku v Čechách letošní Mistrovství mezi Moravskou a Českou hasičskou jednotou. Na tohle mistrovství jsme postoupili s družstvem starších žáků, které čekala nelehká soutěž s desítkou nejlepších týmů. První disciplínou byl přebor jednotlivce na 60m s překážkami, který nejlépe zvládla Lucie Orlová s časem 15,49 se umístila na pěkném desátém místě. V týmovém součtu se naši starší umístili na 5.místě. Po jednotlivcích následovali štafety 4x60m s překážkami. Naše štafeta si zapsala pěkný čas 48,69 a mohli jsme jen čekat, jak se bude dařit ostatním týmům. Nakonec z toho pro nás bylo další pěkné 5. místo a už nás čekali jen požární útoky s vodou, které měly, jako každý rok rozhodnout o konečném pořadí týmů v soutěži. Starší si v této disciplíně zapsali třetí pětku a v celkovém součtu to dopadlo stejně. Páté místo je pro nás mezi těmi nejlepšími krásným úspěchem.

Přebor MHJ Brno

Přebor Moravské hasičské jednoty se uskutečnil 10. června na stadionu Vysokého učení technického v Brně. Letošního ročníku se bez postupového klíče účastnilo dvacet kolektivů mladších žáků a patnáct kolektivů starších žáků. Po příjezdu do areálu nás čekala prezence a pak jsme se přesunuli na ovál, kde nás čekala menší rozcvička, protažení a koncentrace na co nejlepší výkony. Soutěžilo se v uzlové štafetě, běhu jednotlivce na 60m s překážkami, štafetě 4x60m s překážkami a požárním útoku s vodou.

Mladší žáci si v uzlové štafetě nevedli špatně, ale v konečném pořadí z toho bylo nepopulární 4. místo. To starším se dařilo o něco lépe a odvezli si pohár za 3. místo. Ve štafetě jednotlivce se nejlépe umístila v mladších Vendula Hegerová na 19. místě a v celkovém součtu nám to stačilo na 6. místo. U starších na tom v jednotlivcích byla nejlépe Lucie Orlová na 14. místě a v celkovém součtu starší brali 7. místo. Následovala štafeta 4x60m s překážkami, kde každý tým čekaly dva pokusy z nichž lepší se počítá. Mladší si v této disciplíně vybojovali 11. místo a starší 6. místo.

Konečným pořadím měli na závěr zamíchat už jen požární útoky. Mladší žáci si s časem 29,00 zapsali 9. místo z této disciplíny a starší s krásným časem 28,15 urvali třetí místo z útoků. Co to pro nás znamenalo v celkovém hodnocení? Mladší žáci bohužel o dvě místa zaostali za postupovými nadějemi na MČR a brali tak 7. místo, které bylo slušným výsledkem v konkurenci dvaceti týmů. Starší byli šťastnější a v celkovém součtu jim to stačilo na krásné 5. místo, xož jim zajistilo postup na Mistrovství České republiky v požárním sportu, které se letos bude konat v Hlinsku v Čechách.

Okresní kolo Rokytnice

Dne 13. května jsme se vydali s mladými hasiči na okresní kolo pořádané v Rokytnici, kde nás prověřily všechny disciplíny požárního sportu a to štafeta jednotlivce, štafeta 4x60m s překážkami, požární útok a poslední dosciplínou, která se nepočítá do celkového hodnocení byla uzlová štafeta. Našim mladším i starším žákům se tahle soutěž náramně povedla a v konečném pořadí jsme si odvezli dvě prvenství, která nám zajistila postup na Přebor Moravské hasičské jednoty do Brna na stadión VUT.

Okrskové kolo Popůvky

S první soutěží roku jsou už dlouhou dobu spjaty právě Popůvky, kde se každoročně koná okrskové kolo mladých hasičů v požárním sportu a my se letos dne 30. dubna účastnili s mladšími i staršími žáky. První závody roku nás prověřily v požárním útoku, který se z důvodu počtu účastníků opět běžel dvoukolově. Naši mladší žáci si odvezli 4. místo a starší si vedli velmi dobře a nakonec si odvezli pohár za krásné 2. místo. Oba týmy postoupili na okresní kolo, které se bude konat v Rokytnici u Přerova.

Firedance 2017

Dne 25. března jsme se účastnili hasičské soutěže Firedance, která se již tradičně koná na jižní moravě v Žabčicích. Soutěž je pořádaná v krásných prostorách tamního kulturního sálu. Není to krátká cesta, ale tu zpáteční si opět užíváme na Rohlence, kde si tradičně plníme bříška. Na letošním ročníku jsme bojovali se dvěma páry starších žáků a sedmi páry mladších.

Hasičské piškvorky Tovačov

Dne 15. dubna jsme se jako každý rok zúčastnili soutěže hasičské piškvorky v Tovačovské hale. Soutěž byla provázena netradičními a hlavně zábavnými hrami, jak napovídají samotné názvy: savošroubslep, rovnosilonváha, zpátečník, ping-pongproudy, morseznalost. Děti se rozdělili do tříčlených skupinek ve kterých reptrezentovali svá družstva. Naši mladí hasiči soutěžili v kategorii mladších a starších žáků. Poředatelé si pro nás připravili na občerstvení hamburgery, které k této soutěži neodmyslitelně patří už od jejího zrodu.