2019

Branný závod Zakřany

V sobotu 2. listopadu se uskutečnil v Zakřanech u Zastávky podzimní branný závod, který pořádalo Prezidium Moravské hasičské jednoty.

Soutěže se účastnilo asi 230 mladých hasičů. Soutěžila tříčlenná družstva v 16 disciplínách. Za Lobodice se účastnilo 20 mladých hasičů. Z toho čtyři družstva mladších žáků a dvě družstva starších žáků. V této soutěži se nám moc nedařilo, obdrželi jsme pouze diplomy za účast. Mladí hasiči si však dobře zasoutěžili a dokázali, že se neleknou ani sychravého počasí, které tento den převládalo.

Pohárová soutěž Záříčí

Včera v sobotu 5. října proběhla v Záříčí pohárová soutěž "O putovní pohár starosty obce v požárním útoku". Soutěže se zúčastnilo 8 družstev mladších a 5 družstev starších žáků. Za Lobodice běžely dvě družstva mladších a jedno družstvo starších žáků.

Za velmi nepříznivého počasí se umístili mladší žáci na 8. a krásném 3. mistě a obdrželi bronzové medaile. Starší žáci si vybojovali zlaté medaile a putovní pohár starosty obce. Filip Heger obdržel cenu za nerychlejší sestřik s časem 16.36s za starší žáky.

Pořadatelé ze Záříčí si zaslouží pochvalu za perfektně připravenou soutěž v deštivém počasí, což není vůbec jednoduché. Dokonce měli připraven přístřešek při chystání základny za deště. Nakonec byli všichni účastníci bohatě obdarováni. Již se těšíme na obhajobu putovního poháru pro starší žáky příští rok.

Bochořská sova

Závod proběhl 21. září. Devatenáctý ročník, devatenáct účastí, ani jediná absence, čistý štít pro mladé hasiče z Lobodic, kteří se jako jediní účastnili všech ročníků. Bylo to několikrát zdůrazňováno hlavním pořadatelem Jirkou Němcem a my si to také ceníme, jakožto si Vážíme i jeho, s manželkou za tu obrovskou oběť, kterou této akci podstupují.

Bochořská sova, je vyjímečná akce pro mladé hasiče, dovolím si říci, že asi nejmasovější svého druhu v republice. V Letošním roce se opět zúčastnilo přes sto kolektivů přípravky, mladších, starších žáků a letos poprvé i dorostu. Za Lobodice soutěžily tři družstva mladých hasičů. Dvě mladších žáků a jedno starších žáků.

Ani jeden kolektiv nezklamal a splnil si to, na co v současnosti má. Mladší žáci A skončili na 39. místě a mladší žáci B na 22. místě. Starší žáci na 35. místě. Těšíme se na 20. ročník.

Oplocký kopeček

V sobotu 8. června proběhla v Oplocanech tradiční pohárová soutěž pod názvem ,,Oplocký kopeček”.

Soutěž je netradiční v tom, že proudy běží k terčům do kopce a mladí hasiči stříkají na terče umístěné v kopci. Tato soutěž je velice populární a v letošním roce se jí zúčastnilo 32 kolektivů. Z toho bylo 10 družstev mužů, 5 družstev žen a 4 kolektivy seniorů. Z mladých hasičů bojovalo 9 mladších a 6 starších žáků.

Za Lobodice se účastnily dvě družstva mladších a jedno starších žáků. Naši mladší žáci obsadili 9. místo a krásné 3. místo. Starší vybojovali také bronzovou příčku.

Soutěž byla velice vydařená a již se těšíme na další ročník.

Přebor MHJ Brno

V sobotu 18. května proběhl v Brně na stadionu VUT přebor Moravské hasičské jednoty v požárním sportu. V sobotu soutěžili mladí hasiči a v neděli dospělí, kde nás reprezentovali ženy. Za Lobodice reprezentovali mladší a starší žáci.

V běhu jednotlivce na 60 m s překážkami se nejlépe umístil za mladší žáky Radim Roman, který skončil na 9. místě z padesáti účastníků. V uzlové štafetě obsadili mladší 4. místo a v celkovém pořadí 11. místo ze třinácti kolektivů.

Za starší žáky se nejlépe umístila v běhu jednotlivce Natálie Prokopová, která obsadila 20. příčku ze šedesáti závodníků. V uzlové štafetě byli starší druzí a v celkovém pořadí skončili na 12. místě z patnácti družstev.

Okresní kolo Rokytnice

V sobotu 11. května proběhlo v Rokytnici okresní kolo mladých hasičů, kteří soutěžili v ranních hodinách, ale také dospělých, kteří měřili své síly odpoledne. Za Lobodice reprezentovaly dvě družstva mladších žáků, jedno družstvo starších a jedno družstvo žen.

Mladí hasiči soutěžili v těchto disciplínách. Běh jednotlivce na 60 m s překážkami, štafetě 4 x 60 m s překážkami, požárním útoku a uzlové štafetě.

V běhu jednotlivce se nejlépe umístili za mladší žáky Radim Roman, který skončil na 4. místě a Filip Holomčík na 5. místě z dvaceti účastníků. V uzlové štafetě obsadili mladší 2. a 4. místo a v celkovém pořadí 2. a 5. místo z pěti kolektivů.

Za starší žáky se nejlépe umístili v běhu jednotlivce Lukáš Zvonek na 2. a Martina Urbanová na 5. místě z dvanácti účastníků. V uzlové štafetě obsadili starší 2. místo a v celkovém pořadí skončili na 3. místě ze tří účastníků.

Okrskové kolo Popůvky

V sobotu 27.4.2019 proběhlo v Popůvkách 1. kolo postupové soutěže v požárním sportu mladých hasičů. Soutěžilo se dvoukolově v požárním útoku s vodou. Byli přítomni pouze mladší a starší žáci. Za mladší žáky soutěžilo 7 kolektivů. Pořadí těchto je psáno podle umístění : Rokytnice A, Měrovice, Rokytnice B, Lobodice A, Popůvky, Týn nad Bečvou a Lobodice B.

Za starší žáky se zúčastníly 3 kolektivy. Také podle umístění : Popůvky, Rokytnice, Lobodice. Soutěž byla dobře organizačně připravena a pozitivní bylo i to, že mezi naše řady přibyli mladí hasiči z Měrovic.

Na okresní kolo které se uskuteční 11.5.2019 v Rokytnici postupují všechny kolektivy, které se účastnily této soutěže.

Hasičské Piškvorky

V neděli 31.3.2019 proběhly v tovačovské sportovní hale Hasičské piškvorky, kterých se zúčastnilo asi 160 mladých hasičů, což je za celou éru pořádání této akce nejvíce.
Bylo přítomno 13 mladších kolektivů, 8 starších a dvě družstva dorostu.
​Soutěže byly opět řešeny v branně hasičském stylu se zábavným nádechem.

Za Lobodice reprezentovalo 12 mladších a 4 starší žáci. V celkovém pořadí skončili mladší žáci na bedně s krásným druhým místem a starší obsadili také velice pěkné, čtvrté místo.

Nejlépe se dařilo mladším žákům z Rokytnice, starším žákům z Majetína a za dorosty zvítězil opět Majetín.

Lobodice však měli také jedno prvenství, v nejmladší účastnici Michalce Dvořákové, která má pouhé 4 roky.

Firedance

V sobotu 16.3. se konala taneční soutěž „Fire dance“ v Žabčicích u Brna, na které náš sbor reprezentovalo 9 párů ve třech kategoriích, přípravka, mladší a starší žáci. Soutěž byla, jako vždy krásně připravena, za což patří velké díky pořádajícímu sboru. Starší žáci tančili valčík a charleston, mladší žáci valčík a jive. Přípravka bojovala o co nejlepší umístění s Mazurkou. Nakonec se děti, již tradičně předvedly s volnými tanci.