Soutěže 2012

Mistrovství republiky mezi MHJ a ČHJ

    V sobotu 15.9 jsme se účastnili soutěže Mistrovství republiky mezi MHJ a ČHJ, na kterou jsme se probojovali díky úspěchu na přeboru MHJ v Brně.

    Soutěžilo se v tradičních disciplínách, přebor jednotlivce na 100m, štafeta 4x100m a v požárním útoku. Během soutěže došlo bezmála k deseti zraněním, z čehož jedno bohužel postihlo i náš tým, Alexandra Škrabalová v průběhu soutěže odjela na ošetření do nemocnice a vrátila se s rukou v sádře.

    Na této poslední soutěži v roce jsme obsadili za družstvo mužů  7.místo a za družstvo žen  8.místo.

    Náš sbor a obec Lobodice v Přerově reprezentovali:

    Ženy : Denisa Navrátilová, Alexandra Škrabalová, Vendula Indráková, Michaela Urbanová, Hana Krátká, Barbora Rozsypalová, Markéta Sedláčková a Kateřina Sypěnová.

    Muži: Antonín Krátký ml. František Krátký, Julius Dodek, Patrik Obrtel, Jan Krátký a Antonín Krátký st.

 

MR mezi MHJ a ČHJ 2012

 

MČR profesionálních a dobrovolných hasičů v Požárním sportu

    Na konci letních prázdnin ve dnech 31.8 - 2.9. měli naše ženy již podruhé jedinečnou příležitost zúčastnit se nejprestižnějšího hasičského klání v požárním sportu u nás, jako hosté vyslaní za MHJ. Do Uherského Hradiště postoupili díky prvenství na přeboru MHJ v Brně.

  Stejně jako minulý rok, tak i letos jsme se všichni těšili. Holky již věděli do čeho jdou, a proto nervozita z této soutěže zůstala doma a účast na letošním MČR v PS si užívaly naplno. Soutěží se ve stejných disciplínách jako po celý rok, takže by se dalo říci nic zvláštního. Ale těch zvláštností a odlošností je zde spousta.

     Účas na této třídení soutěži je při snaze o nejlepší výkony podmíněná nocováním v místě konání, které se ne vždy daří nalézt. Nám, samozřejmě toto holky nevěděly, se podařilo noclech zajistit v úterý před čtvrtečním odjezdem.

    Další zvlášností je vždy jiné místo konání, jsme zvyklí že místa souteží v rámci MHJ a ČHJ jsou každoročně zpravidla stejná, ale u MČR v PS v rámci sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska se místa konání každoročně mění, dle zvoleného pořádajícího kraje. V letošním roce to byl kraj Zlínský, oproti loňskému Moravskoslezskému. A tak nás čekalo město Uherské Hradiště s mnoha uličkami a přilehlým okolím, kde jsme se dle stanoveného časového harmonogramu účastnili např. tréninku požárního útoku v nedalekých Kunovicích. Jako diváci jsme zhlédli výstup na věž v Uherském Brodě.

    Dotřetice jsme měli težší úkol než v loňském roce, kdy se nám našich sedm děvčat podařilo doplnit dvěma slečnami z Císařova a jednou z Přerova. Jelikož se s touto soutěží kryl termín vyhodnocení Velké ceny MHJ okresu Přerov, tak jsme pro posili museli sáhnout dál a když píši dál, tak to opravdu. Naše řady doplnily dvě slečny z Moravského krasu. Přímo z Ostrova u Macochy a nedalekých Petrovic u Blanska. Třetí slečna to měla nejblíž, jelikož byla z Henčlova.

K harmonogramu soutěže a k hodnocení našich výkonů.

    Z Lobodic jsme odjížděli ve čtvrtek 30.8. Šest děvčat a řidič, Saša s Venďou dojely v pátek vlakem a devátá Martina dorazila také. Tato výprava byla pro řidiče a trenéra v jedné osobě, jako vždy zážitkem. Děvčata si vždy mají co říci. Byla i žážitkem pro holky při takřka půlnočním hledáním večeře, v okolí kempu Březolupy, kterému předcházelo již značně důležité dotankování. Nakonec vše dobře dopadlo a mi se po přenocování v Březolupech vydali na stadion do Hradiště, kde jsme v upršeném počasí měli vyhrazený čas od 8 do 8.20 na trénink běhu jednotlivce na 100 m. Následoval přesun do Kunovic na trénink požárního útoku s vodou od 9.30 do 9.55 hod. V našem volném čase jsme se zajeli podívat na výstup na věž. Ve večerních hodinách jsme absolvovali prezenci. Následovala první ze společných večeří, na které jsme se po celém dni všichni těšili. Něšlo ani tak o jídlo, jak o vyprávění historek a hodnocení dne, kolik hasičských aut jsme potali a tak.

    Sobotní den začal tradičně brzkým příjezdem na nástup, pokračoval během jednotlivce na 100m, ve kterém se dařilo nejlepe Leoně Vašíčkové s 63. místem, Ivě Nejezchlebové se 114. místem a Kateřině Sypěnové se 125. místem z celkového počtu 145 závodnic. Následovala štafeta 4x100 m. V této disciplín lobodické ženy obsadily ze 34 rozběhů 18 příčku.

    Neděle byla posledním dnem soutěže, čekal nás požární útok a vyhodnocení. Byli jsme při nástupu odměněni jako hosté za účast. V neoficiálím hodnocení jsme se umístili mezi sedmnácti nejlepšími republikovými tými na šestnáctém místě. Následovlo loučení se slečnami, které nám vypomohli a nezapomenutelná, kratší, cesta domů.

    Obec Lobodice a náš sbor reprezentovaly.

    Alexandra Škrabalová, Vendula Indráková, Denisa Navrátilová, Michaela Urbanová, Kateřina Sypěnová, Monika Sedláčková, Martina Rytířová - Henčlov, Leona Vašíčková - Petrovice u Blanska a Iva Nejeschlebová - Ostrov u Macochy.

 

MČR Uherské Hradiště

 

Velká Cena MHJ okresu Přerov pořádaná v Lobodicích 25.8.2012

    Byla to letos již třetí akce, pořádaná na našem hasičském cvičišti a to v krátkém sledu po jeho slavnostním otevření. Všichni jsme se těšili, že ukážeme dalším lidem a našim sportovním soupeřům, co se nám podařilo v Lobodicích vybudovat a také jsme věděli, že tato akce je v letošním roce, který byl jedním velkým maratonem akcí poslední a proto jsme si ji podle toho patřičně úžívali. Přišla nás podpořit početná skupina Lobodických fanoušků. Muži se umístili na 6. místě a ženy na 5.místě.

Ve večerních hodinách po ukončení závodů jsmě pokračovali, již předem domluvenou děkovnou akcí pro všechny, kteří se jakýmkoliv způsebem přičinili o zdárný průběh slavnostního otevření hasičského cvičiště.

 

VC Lobodice 2012

 

Velká Cena MHJ okresu Přerov pořádaná v Citově 11.8.2012

V sobotu 11.8 probíhala v Citově další ze série velkých cen. Za naši organizaci soutěžilo pouze družstvo žen. Muži pro jejich malý počet neběželi, ale účastnili se zde alespoň jako povzbuzující doprovod,ženy z citova dovezli 6. místo.

 

Velká Cena MHJ okresu Přerov pořádaná v Polkovicích 28.7.2012

    V sobotu 28.7 jsme se zúčastnili páteho kola VC MHJ ohj Přerov v Polkovicích. Soutěžili zde naše ženy i muži. Domů si odvezli muži 6.místo a ženy 4.místo.

 

VC Polkovice 2012

 

Přebor MHJ

    V sobotu 23.6 jsme se zúčastnili Přeboru MHJ, který se uskutečnil v Brně na stadioně VUT v Brně.

    Sešli jsme se netradičně brzo v 5:45 na hasičské zbrojnici sbalili věci potřebné k soutěžení a vyrazili do Brna družstvo mužů ukořistilo místa ve Volkswagnu Transporteru a družstvo žen ve Fordu Transitu, aby vše bylo spravedlivé cestou zpět jsme se prohodili. Po příjezdu do Brna jsme se rozcvičili a připravili na soutěž. Na základě rozhodnutí prezídia MHJ se při Přeboru MHJ zrušily štafety a soutěžilo se jen v požárním útoku s vodou dvoukolově. V celkovém hodnocení družstvo mužů obsadilo 3.místo a družstvo žen 1. místo. Muži tak zopakovali úspěch z loňského roku a třetí místo obhájili a ženy si oproti loňskému roku polepšili a na místo obhajoby druhého místa byly mile překvapeny místem prvním.

    Díky sobotnímu úspěchu nás budou obě naše družstva reprezentovat na Mistrovství české republiky Moravské a České hasičské jednoty pořádaném v Přerově 15.9. Na vaši účast a podporu se těší naši hasiči.

 

    Obec Lobodice na Přeboru MHJ v Brně reprezentovali:

 

    Za družstvo mužů: Jiří Hromada, Antonín Krátký, Adam Dvořák, Radek Zdráhal, František Krátký, Jan Krátký a Patrik Obrtel

 

    Za družstvo žen: Vendula Indráková, Kateřina Sypěnová, Barbora Rozsypalová, Lenka Nehybová, Michaela Urbanová, Lenka Šilhánková a Denisa Navrátilová

 

Přebor MHJ 2012

 

Okresní  a okrsková soutěž v požárním sportu dospělých hasičů v Citově

    V sobotu 19.5.2012 proběhla v Citově okresní a okrsková soutěž v požárním sportu dospělých hasičů okresu Přerov v rámci Moravské hasičské jednoty.

    Soutěžilo se ve dvou disciplínách: Štafetě 4 x 100 m a v požárním útoku s vodou. Soutěžili zde čtyři družstva žen a osm družstev mužů, kteří se umístili v tomto pořadí.

    Ženy :  Lobodice, Císařov, Rokytnice a Přerov.                                                                  

    Muži : Lobodice, Císařov, Popůvky, Rokytnice, Přerov, Kokory, Citov a Luková.

    Jednalo se o postupovou soutěž z níž čtyři nejlepší kolektivy mužů a žen postupují na přebor Moravské hasičské jednoty, který bude probíhat 23.6.2012 na stadioně VUT v Brně.

    Tato soutěž probíhala v pěkném prostředí, v okolí areálu citovského koupaliště a místní hasičský sbor měl vše vzorně připraveno.

 

    Obě první místa nám udělily obrovskou radost, zvláště mužům, jelikož je to jejich první místo za pět let soutěžení v požárním sportu.

 

okresní a okrskové kolo Citov

 

Memorial Františka Dočkala – Velká cena okresu Přerov

    V sobotu 5.5.2012 jsme se po dlouhém zimním čekání dočkali a vyrazili do Popůvek na první hasičskou soutěž v roce, na Velkou cenu okresu Přerov v požárním útoku, která je současně brána jako Memoriál Františka Dočkala. Cestovali jsme dvěma našimi auty. Novým Wolksvagenem a staronovým Fordem tranzitem. Soutěžilo se v požárním útoku na 2B v mužské i ženské kategorii. Kolektivy se umístily v tomto pořadí.

    Muži : Císařov, Rokytnice, Citov, Hlinsko, Křenovice, Lobodice, Kojetín A, Popůvky,  Kojetín B.

    Ženy : Hlinsko, Polovice, Lobodice, Přerov, Rokytnice, Císařov, Křenovice, Popůvky, Kojetín.

 

VC Popůvky

 

Radslavská přilba

    Ve dnech 31. března a 1. dubna jsme se zúčastnili ve složení Radovan Dvořák, Radek Zdráhal, Jaromír Otáhal, Jan, Antonín a František Krátkých 11.ročníku noční soutěže hasičské všestrannosti „Radslavská přilba“. Účast na tomto závodě pro nás byla zdrojem spousty zkušeností z hasičské praxe a ještě více zážitků, které jsme společně prožili zejména při noční části závodu, ale i po jeho zkončení při čekání na vyhodnocení. Radslavská přilba se zkládala ze tří disciplín, které jsme splnili v průběhu sobotního dne a patnácti, které na nás čekali v průběhu sobotní noci a nedělního rána. I když jsme se domů vrátili fyzicky vyčerpání a po nočním plnění úkolů i ospalí, už v neděli odpoledne bychom jeli všichni znovu a proto věříme, že se této super soutěže budeme moci zúčastnit i v následujícím roce.
    Více informací k průběhu soutěže v tiskové zprávě: Radslavská přilba 2012

 

Radslasvská přilba

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode