soutěže 2014

Soptík 2014

    V sobotu dne 6.12.2014 pořádala Moravská hasičská jednota Zastávka, pod záštitou prezídia MHJ, netradiční halovou soutěž pod názvem „Soptík 2014“. Této soutěže se zúčastnilo přibližně 250 mladých hasičů, ale i dorostů. Za Lobodice soutěžila přípravka, mladší i starší žáci a dorost. Soutěžilo se v osmi disciplínách, vědomostních i branných. Byly to: test z požární ochrany, zdravovědy, topografie, silničního provozu, vázání uzlů, hod hasičskou hadicí na kuželky, člunkový běh. Pro starší žáky a dorost byl navíc šplh na laně. Nejlepší  naše soutěžící  Michaela Urbanová se umístila na sedmém místě za dorost.

 

Soptík 2014

 

Nová Dědina

    V sobotu 4.10. jsme se se staršími žáky zúčastnili poslední pohárové soutěže v letošní sezóně. Soutěž O poháry chřibských lesů se konala v Nové Dědině a byla pouze pro kategorii starších žáků. Soutěže se účastnilo dvanáct týmů a běžela se dvoukolově. První pokus se holkám nepovedl a časem 31:44 se zařadili na poslední příčku, což nic neznamenalo jelikož je čekal ještě druhý pokus. V tom si čas vylepšili na 14:13 a posunuli se na krásné 5. místo. Na slavnostním nástupu obdržela všechna družstva pamětní pohár za účast.

 

Nová Dědina 2014

 

Bochořská sova

    V sobotu 27.9.2014 se mladí hasiči z Lobodic po třinácté za sebou účastnili noční pohárové soutěže v požárním útoku pod názvem Bochořská sova. Lobodice jako jediná organizace, ze všech  zúčastněných na této soutěži, doposud  nikdy nechyběla. Soutěž zahájily dvě soutěžní družstva přípravky, z Lobodic a Oseku. Poté následoval velkolepý ohňostroj a rozběhla se soutěž na dvou drahách, pro mladší a starší žáky. Mladších žáků běželo 45 a starších žáků 64 kolektivů. Soutěž provázel doprovodný program, kterým byla diskotéka, letní kino a táborový oheň. Soutěžní družstvo mladších žáků obsadilo 20. místo s časem 20:28 a starší žáci se umístili na 12. příčce s časem 15:14. Soutěž měla tradičně vysokou úroveň, s dobrým pořadatelským zázemím a bohatým občerstvením. Domů jsme se navrátili kolem třetí hodiny ranní.

 

O Bochořskou sovu 2014

 

Špičky

   V neděli 14.9. se starší žáci zúčastnili závěrečného kola VC OSH Přerov, které se konalo ve Špičkách. Dnes se postu košařky ujala Zdena Hegerová a tak jsme během dne zjišťovali, jak náročné to bylo na včerejším branném závodě. Celý večer pršelo a počasí se moc neumoudřilo ani v den soutěže a tak byla celá trať i její okolí tak promáčené, že pořadatelé vyhlásili soutěž o největšího bahňáka. Na základnu jsme šli jako první družstvo v kategorii starších žáků. Požární útok jsme zaběhli v čase 16:74 a obsadili 11. místo. Na konci soutěže byl slavnostní nástup na kterém se vyhodnocovala nejen soutěž ve Špičkách, ale i celkové pořadí VC OSH Přerov za letošní rok.

 

Špičky 2014

 

Podzimní branný závod mladých hasičů v Nítkovicích

    V sobotu 13.9.2014 jsme absolvovali s mladými hasiči podzimní branný závod, který se konal v Nítkovicích, pod záštitou prezídia MHJ. Za Lobodice běželi čtyři soutěžní družstva: jedno družstvo přípravky, dvě družstva mladších žáku a jedno družstvo starších žáků. Počasí bylo deštivé, takže trať byla silně zablácená. Děti bojovaly s úkoly na disciplínách, ale také s blátem, které nosily až do cíle. Mladí hasiči dokázali, že umí soutěžit za jakýchkoliv podmínek. Tříčlenná družstva zdolávala jak branné, tak i vědomostní a dovednostní disciplíny. Závodu se účastnilo asi dvě stě mladých hasičů. Naše přípravka obsadila 3. místo, mladší žáci skončili na 17. a 27. místě a starší žáci doběhli na 5. místě.

 

 

 

Střítež nad Ludinou

  V sobotu 13.9. vybojovali starší žáci 1. místo v novém areálu Stříteže nad Ludinou s časem 13:56, na pravém terči se časomíra stopla na čase 12:76, což znamenalo vylepšení osobáčku v nejrychlejším sestřiku sezóny a zároveň to byl nejrychlejší sestřik soutěže, za což dostala Míša Partyková pohár. Tímto vítězstvím jsme se probojovali mezi tři nejlepší týmy, které čekal požární útok o uzenou šunku v kterém jsme opět pokořili 14 vteřinovou hranici časem 13:70. To ovšem o 6 setin vteřiny nestačilo na Dřevohostice. Po slavnostním nástupu, na kterém jsme obdrželi dárkový balíček, medaile a pohár se někteří z nás posilnili kuřecím steakem. Nechybělo ani vítězné pití z poháru. Po příjezdu k hasičárně jsme mohli nechat vše ve fordu, jelikož nás následující den čekala soutěž ve Špičkách.

 

Střítež nad Ludinou 2014

 

Partutovice

    V neděli 7.9. se starší žáci zúčastnili soutěže v požárním útoku v Partutovicích, která byla opět zařazena do VC OSH Přerov. Jelikož jsme nejeli na tuhle stranu poprvé, opadla menší nervozita, že budeme bloudit. Po příjezdu na hřiště do Partutovic jsme zabrali první suché lavečky, které byly po ranní rose k mání a Toňa nás šel odprezentovat. Po slavnostním nástupu jsme si sedli kousek od terčů abychom mohli fandit týmům, které zrovna běží. Během fandění nás mile překvapil Tonda s Hankou, kteří nás opět přijeli podpořit. Chvíli nato jsme se již šli chystat na náš požární útok. Po odstartování holkám vše klaplo a voda z mašiny se rvala těsně nad osmou vteřinou. Konečný čas byl 13:77 a to znamenalo průběžné první místo jelikož do našeho startu nikdo nepokořil 14 vteřinovou hranici. Do konce soutěže se to ovšem podařilo družstvu z Henčlova, které nás posunulo na 2. místo. Po slavnostním nástupu na němž předávala ocenění tamní hasička, která se v letošním roce stala Mistriní světa jsme udělali společné foto a vydali se domů. Nezapoměli jsme samozdřejmě dodržet tradici a zastavili se na „malů točenů“ v Hranicích na Moravě.

 

Patrutovice 2014

 

Soběchleby

    V sobotu 6.9.2014 jsme předvedli svůj požární útok v Soběchlebech, kde místní sbor pořádal již 16. ročník pohárové soutěže. Tentokrát netradičně s námi jel Honza, protože Toňa byl na MČR mezi MHJ a ČHJ v Přerově. Vyjeli jsme z Lobodic a po zdolání kopcovité krajiny Hostýnských vrchů jsme dorazili do Soběchleb. Začínala družstva mladších, kterých bylo 15 a po té družstva starších, kterých bylo 18 a mi běželi jako 15. Vše jsme si připravili, jak jsme zvyklí rozcvičili jsme se a než jsme šli na start dojela Hanka s Tondou, kteří nás přijeli podpořit, tentokrát na kolách, až z Lobodic. Útok jsme krásně rozběhli, po vyběhnutí ze základny se ozvalo „Vodáá“ a náš výsledný čas byl 15:42. S tímto časem jsme obsadili 4. místo. Dostali jsme balíček se sladkostmi, dali si oběd a vyrazili k domuvu, při cestě zpět jsme se stavili za Tondou na MČR v Přerově, podívat se za ním a zjistit, jak se mu dařilo a odtud jsme společně odjeli domů.

 

Soběchleby 2014

 

Olšovec

    V neděli 31.6. jsme se vydali se staršími žáky na pohárovou soutěž do  Olšovce. Soutěž byla opět jedním z kol VC OSH Přerov a účastnilo se jí 14 starších žáků. Po příjezdu jsme u prezence dostali k vyplnění dotazník, do kterého jsme měli napsat k jednotlivým postům jména a přezdívky. Dále se nás ptali na náš nejlepší čas sezóny a koho tipujeme na dnešního vítěze. V obou kategoriích jsme se rozhodli podpořit a věřit domácímu Olšovci. Při čekání na náš pokus a fandění týmům, které byly na startu se četli vyplňované kartičky. Jelikož Míša Partyková musela odjet dříve do školy, domluvili jsme se na poradě vedoucích, že můžeme startovat jako první družstvo hned po kategorii mladších. Při chystání základny byly holky opět klidnější, jelikož ve VC OSH Přerov stačí, když se spojky nedotýkají kovovými částmi, což znamená, že mohou být o nějaký ten milimetr blíže než při soutěžích, kde musí mezi spojkami projít list papíru. Po odstartování na základně vše klaplo i voda šla pěkně, ovšem levý spoj céček se po natlakování rozpojil a to znamenalo zdržení, holky ale vše zvládli a útok dokončili v čase 29:83. V konečném pořadí jsme skončili na 11. místě.

 

Olšovec 2014

 

Radslavice

    V sobotu 30.6. se starší žáci zúčastnili pohárové soutěže v Radslavicích, která je jedním ze závodů VC OSH Přerov. Soutěže se účastnilo 14 družstev starších žáků a my věděli, že umístit se na předních příčkách nebude jednoduché. S některými týmy jsme se viděli poprvé, takže jsme netušili, jaké časy budou padat. Když jsme se chystali jako jedenácté družstvo na základně, už před námi padly dva časy pod 15 vteřin a jeden sestřik pod 14. Holky si před startem plácli pro štěstí a čekaly na pokyny startéra. Po výstřelu na základně vše klaplo jak mělo a proudařky stoply čas na pravém terči v čase 14:22, na levém terči v čase 13:59. Tento čas nás posunul na průběžnou první příčku jak v celkovém pořadí, tak i v nejrychlejším sestřiku. To ovšem nebyl konec závodu a měla následovat ještě tři družstva, která nás mohla předběhnout. Po dokončení posledního pokusu, který dopadl hůře než náš, bylo jasné, že jsme soutěž vyhráli. Následovalo vítězné obětí a čekání na ten krásný okamžik, vystoupat při nástupu na ten nejvyšší stupínek. Po příjezdu do Lobodic jsme mohli veškerý materiál nechat ve fordu, jelikož zítra jedeme bojovat o ty nejvyšší stupně do Olšovce. Poté jsme se rozešli k domovům a opět se sešli v šest na elektrárně, kde jsme grilovali, více v sekci celoroční činnost. Bylo to pěkné ukončení prázdnin.

 

Radslavice 2014

 

Nětčice

    Po sobotním úspěchu v Kojetíně se družstvo starších žáků vydalo na stejnou stranu ovšem o něco dál do Nětčic, kde probíhala soutěž v požárním útoku.

    Při příjezdu do Nětčic jsme zjistili, že startovat bude pouze 5 družstev starších žáků a pro první tři místa v obou kategoriích jsou připravené medaile, což byla velká motivace navázat na včerejší krásný útok a nějakou tu medaili urvat. Po nástupu jsme se s vedoucími domluvili, že se soutěž bude běžet dvoukolově. Na start jsme šli jako druhé družstvo v naší kategorii. Po dochystání základny se holky mohly připravit na startovní čáru a čekat na pokyny startéra. Útok byl opět doprovázen bouřlivým křikem fanoušků a to holky hnalo co nejrychleji k čáře nástřiku. Časomíra se po našem pokusu zastavila na levém terči v čase 14:39 a pravý terč byl sestřelen v čase 13:79. Druhý pokus nám neklapnul podle představ a nakonec z toho byl neplatný pokus, který nám ovšem nemohl vzít druhé místo a stříbrné medaile, které jsme si zajistili našim prvním pokusem. Po odběhnutých pokusech jsme si rozkrájeli vítězný hodový koláč z Kojetína, který byl výborný a nezbyl ani drobek.

 

Nětčice 2014

 

 

 

Kojetín

    V Sobotu 16.8. se družstvo starších žáků zúčastnilo 12. Ročníku soutěže o „Hodový koláč“ v Kojetíně.

    Po příjezdu do Kojetína bylo celkem chladno, ale netrvalo to dlouho a vykouklo sluníčko. Soutěže se účastnily čtyři družstva starších žáků. Museli jsme ovšem počkat, než se odběhne soutěž pro dospělé hasiče a proto jsme moli opět fandit jejich pokusům.

    Před rozběhnutím zápolení mezi soutěžními družstvy mladých hasičů rostl počet našich domácích fanoušků, za což jsme byli velmi rádi. Na chvíli jsme je opustili, když jsme se potřebovali trochu protáhnout. Poté jsme se už mohli plně soustředit na požární útok. Trať kolem základny byla rozmáčená po čtyřech odběhnutých kategoriích, což pro holky znamenalo dát si velký pozor na pád. Po odsouhlasení rozhodčího, že je naše základna nachystaná v pořádku se mohly holky připravit na startovní čáru. Z černých mraků, které už nějakou dobu mířily nad Kojetín, se spustil déšť. Po odběhnutí ze základny vypadalo vše dobře, jenže se nepodařilo zapojit spoj béček, který v zápětí bouchnul Monču Dvořanovou do ruky, a menší zranění bylo na světě. Při řešení problému na trati byl pokus stopnut, jelikož se nerozběhla časomíra. Náš útok byl posledním útokem dne. Proto nás nechali smotat hadice a hned se připravovat znovu. Při druhém útoku vše klaplo a při bouřlivém fandění holky opět přepsali historii našeho sboru a to časem 13:09 na pravém terči a 12:95 na levém terči.

    Při nástupu jsme obdrželi pohár, diplom a samozřejmě i hodový koláč.

 

Kojetín 2014

 

 

 

Hukvaldy

    V sobotu 2.8. jsme se s družstvem starších žáků vydali na soutěž do Hukvald.

    Tentokrát byl sraz na hasičské zbrojnici již v 7:30. Po příjezdu na soutěž a přihlášení jsme vyndali veškeré nářadí z auta a odnesli jej poblíž základny. Jelikož jsme měli jít na start jako 6. byli jsme se proběhnout hned po nástupu. Chvíli před našim startem se Verča s Peťou domluvili, že dnes koš udělá Peťa. Útok se běžel na asfaltě, pouze pod rozdělovačem a proudy byl koberec. Po dokončení útoku svítil na časomíře čas 14:83 a rychlejší terč byl sražen v čase 13:90. Tento čas pro nás znamenal průběžné vedení, které jsme jen o jednu desetinku sekundy ztratili a nakonec skončili na krásném 2. místě.

    Cestou zpět jsme se stavili na zmrzlinu v Hranicích na Moravě a zavzpomínali na staré časy, kdy jsme jezdili na tábory do nedalekého Středolesí.

 

Hukvaldy 2014

 

 

 

Roštín

    V sobotu 26.7. se družstvo starších žáků zúčastnilo pohárové soutěže v Roštíně.

    Po příjezdu do Roštína jsme se odprezentovali a na start jsme měli jít jako šesté družstvo z desíti starších. Před startem proběhla tradiční rozcvička a příprava materiálu. Závody se běžely podle pravidel hry Plamen a my tak museli oprášit široké hadice. Při chystání základny panovala, jako obvykle, dobrá nálada. Již poučeni z minulých závodů na Kroměřížsku jsme s sebou vzali hadru na vysušení kluzké základny, aby nemohlo dojít k pádu. Po výstřelu startéra se holky rozběhly k základně, vše klaplo jak mělo a útok byl pěkně rozběhnutý. Po naplnění prvního béčka se však rozletěla spojka u stroje a to znamenalo naše první “N,, - (neplatný pokus) v letošní sezóně. Útok nebylo možné ani dokončit.

    Po úklidu nářadí do forda jsme si šli koupit uzené cigáro. I když jsme pospíchali na závody dospělých, které se konaly v Polkovicích, počkali jsme i na nástup a poté jsme vyrazili domů.

 

Roštín 2014

 

Záříčí

    V neděli 13.7. jsme se účastnili pohárové soutěže mladých hasičů v Záříčí o pohár starostky obce. Celý rok jsme opatrovali putovní pohár, který si v loňském roce přivezli ze Záříčí mladší žáci. Jako vždy jsme na tuto soutěž jeli přes les, na kolách. Mladší žáky si vzali pod patronát starší a vyrazili. Po nějakém čase se vydala na cestu Hanka s mrňátky a představte si, kdyby jeli ještě o 2 km dále, tak je přípravka dojela. Hanka jim totiž dala motivaci, že jedou k požáru a děti jeli jak o život. Několik mrňátek, kteří nemohli na kole vezl Toňa ve Fordu.

    V Záříčí jsme odevzdali putovní pohár a čekali na zahájení soutěže. Letos byla přítomna dvě družstva přípravky, čtyři družstva mladších a pět družstev starších žáků. Soutěž v požárním útoku probíhala dvoukolově. Na soutěž se přijelo podívat a v bojovnosti podpořit mladé hasiče i velké množství rodičů a dokonce i jeden děda a dvě babičky. Výsledky byly následující:

přípravka 1. místo

mladší žáci 3. místo

starší žáci 3. místo

    První tři místa obdržely poháry a dokonce i medaile, navíc spoustu cukrovinek. Starší žáci zaběhli v Záříčí svůj nejelpší čas letošní sezóny 14:18 a na rychlejším terči se časomíra zastavila v čase 13:29. Měli jsme i nejmladší účastnici soutěže, tříletou Sabinku Řihoškovou.

    Počasí vyšlo a soutěž se nám vyvedla. Po nástupu jsme se vyfotili a vydali se opět na kolách přes les domů do Lobodic.

 

Záříčí 2014

 

 

 

Zborovice

    V sobotu 12.7. jsme se s družstvem starších žáků zúčastnili pohárové soutěže ve Zborovicích.

    Sraz jsme měli v 7:30 ráno na hasičské zbrojnici, kde si holky oblékly dresy a naložili jsme materiál do forda. Po příjezdu na soutěž jsme zjistili, že bude obdobná jako v Troubkách, kde soutěžila i družstva dospělých. U prezence jsme se zapsali jako 10. družstvo z celkových jedenácti starších žáků. Soutěž se rozběhla pro starší i mladší žáky dohromady střídavě na jedné základně, což nás posunulo až na 21. startovní příčku a my tak měli opět jako v Troubkách spoustu času fandit před námi běžícím kolektivům. Měli jsme jen jeden pokus a dráha již byla dosti mokrá, po několika nepodařených pokusech. Holky se snažily běžet co nejopatrněji, ale základna byla jako sklinka. Bohužel Verči uklouzla noha, avšak pohotově zareagovala a byl z toho čas 17:51 a krásné 3. místo. Lepší pravý terč byl sestříknut v čase 16:56.

    Cestou zpět jsme se stavili v Kojetíně na zmrzlinu: „malů točenů“. Příjezd na hasičárnu byl neobvykle pohodlný, jelikož jsme mohli nechat veškeré nářadí nachystané ve fordu na nedělní závody v Záříčí.

 

Zborovice 2014

 

 

 

Senetářov

    V sobotu dne 28.6.2014 jsme zahájili letní výcvikový tábor pro mladé hasiče v Ostrově u Macochy, toho odpoledne jsme se dozvěděli od místního hasičského sboru o noční pohárové soutěži v nedalekém Senetářově. Na tuto soutěž jsme odjeli z tábora s družstvem starších žáků. Tato soutěž pro nás byla velká neznámá, neměli jsme s sebou ani dresy, ani přilby, ale organizátoři této soutěže k nám byli vstřícní. Dresy nám prominuly a helmy jsme si půjčili od kolektivu starších žáků z Ostrova u Macochy. Nikdo z tamějších sborů nás neznal a nevěděli co od nás čekat. Karty jsme vyložili po odběhnutí posledního útoku  soutěže. S časem 17:12 jsme zamíchali konečným pořadím. Odvezli jsme si diplom, pohár a dárkové předměty za 3. místo.

 

 

Pohár Hané Troubky

    V neděli 22.6. jsme se s družstvem starších žáků zúčastnili pohárové soutěže v nedalekých Troubkách.

    Po příjezdu na soutěž jsme se zaregistrovali jako deváté družstvo z konečných jedenácti. Jelikož se napřed rozběhli útoky mladších a přípravky, měli jsme čas na fandění rozběhnuté soutěže dospělých, která probíhala na druhé straně hřiště. Po zahlédnutí prvního družstva starších žáků jsme se šli proběhnout a protáhnout po prosezeném dopoledni. Následovala příprava nářadí na útok a chvilky nervozity před startem. Za nedlouho přišla výzva pro chystání základny našeho družstva, na kterou jsme jako vždy měli pět minut. Po dochystání základny a seřazení na startovní čáru nastalo ticho, které hned po výstřelu vystřídal nepřeslechnutelný hlas našich fanoušků, kteří naše družstvo hnali co nejrychleji k terčům, což se jim podařilo a na časomíře se po dokončení útoku zobrazil čas 14:66, který nás vynesl na první příčku v průběžném pořadí, ale závod nekončil a po nás se na základnu měla chystat ještě dvě družstva starších žáků. Když však obě družstva doběhla a nedosáhla lepšího času, bylo vše jasné a my mohli začít slavit získání poháru Hané.

    První sestřik a zároveň nejrychlejší sestřik dne, měla Michaela Partyková s časem 14:40, za který obdržela při vyhodnocení pohár.

 

pohár Hané Troubky 2014

 

Pohárová soutěž v Dubě nad Moravou

    V neděli 15.6. družstvo starších žáku vyjelo do Dubu nad Moravou na pohárovou soutěž v požárním útoku. Soutěžilo zde šest družstev mladších žáků a pět družstev starších žáků. Hřiště, na kterém se soutěž odehrávala, jsme chvíli hledali, nakonec jsme jej našli. Bylo to hřiště v Bolelouci u splavu. Předvedli jsem dva útoky. V prvním útoku se zranila Zdena Hegerová, která běžela levý proud. Ve druhém útoku ji nahradil Petr Navrátil. Vystřídali jsme však pozice, Petr Navrátil běžel béčka a Monika Dvořanová levý proud. Soutěž se nám líbila, obsadili jsme zde druhé místo. Už dnes se těšíme na pohár Hané do Troubek, na který se chystáme příští víkend v neděli.

 

Dub nad Moravou 2014

 

Oplockej kopeček

    V sobotu 14.6. bylo družstvo přípravky, mladších žáku a družstvo žen na pohárové soutěži Oplockej kopeček. Mladí hasiči běželi požární útok dvoukolově. Družstvo přípravky bylo ve své kategorii jediné a umístilo se tak na prvním místě. Družstvo mladších žáku ve své kategorii zvítězilo a družstvo žen obsadilo druhé místo. Tato soutěž je netradiční v tom, že mladí hasiči stříkají na terče, které jsou umístěny ve svahu a dospělí hasiči běží, jak je v Oplocanech zvykem s útočnými proudy do kopce a vodu z kádě sají. Všem se nám v Oplocanech líbilo, odvezli jsme si ceny, poháry a spoustu skvělých zážitků.

 

Oplockej kopeček 2014

 

Mistrovství České republiky v požárním sportu mezi MHJ a ČHJ

    O víkendu 7. – 8.6.2014 se oddíl starších žáků zúčastnil MČR mezi MHJ a ČHJ, které proběhlo v Přerově na stadionu Spartak. V sobotu ráno starší žáci vyjeli z Lobodic a v Přerově se ubytovali ve třídě základní školy za Mlýnem. Odtud vyrazili na stadion a po rozcvičce započali plnit disciplínu běh jednotlivce na 60 m s překážkami. Nejlépe se za náš tým umístila Lenka Urbanová 22. místo, Kristýna Orlová 23. místo, Veronika Smolková 25. místo a Michaela Partyková 32. místo. V sobotním parném počasí nám přišlo vhod poledne strávené v jídelně na obědě. Po něm následovala odpolední část soutěže se štafetou 4 x 60 m ve které jsme obsadili 4. místo. V uzlové štafetě se našemu družstvu podařilo dosáhnout na 3. místo. Tímto sobotní soutěžní den skončil, my jsme si odpočinuli a večer jsme protančili na stadionu, kde pro nás pořadatelé uspořádali diskotéku.

    V neděli to byl požární útok, disciplína která nás poslední dobou baví snad nejvíce, v ní jsme obsadili 4. místo. V celkovém pořadí jsme se na letošním Mistrovství České republiky umístili na 6. místě mezi deseti nejlepšími týmy.

Děkujeme všem, kteří nás o víkendu přijeli podpořit.

 

MČR Přerov 2014

 

Přebor MHJ

    V sobotu 24.5.2014 se náš hasičský sbor zúčastnil s kolektivem mladších a starších žáků přeboru Moravské hasičské jednoty na stadionu VUT v Brně.        Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách: uzlové štafetě, běhu jednotlivce na 60m s překážkami, štafetě 4x60m a požárním útoku.

    V běhu jednotlivce se nejlépe umístila za náš sbor v kategorii mladších žáků Karolína Šupíková, obsadila třetí místo. V uzlové štafetě se umístil lépe tým starších žáku a obsadil druhé místo. V celkovém pořadí skončili mladší žáci na devátém místě, starší žáci se umístili na místě třetím a soutěž uzavřeli nejlepším požárním útokem dne, s časem 20,48 s.

    Kolektiv starších žáků díky tomuto úspěchu postoupil na mistrovství republiky mezi Moravskou a Českou hasičskou jednotou, které se koná v Přerově ve dnech 7. a 8.6.2014. Na tuto soutěž Vás mladí hasiči všechny srdečně zvou a těší se s Vámi na shledanou.

 

Přebor MHJ 2014

 

 

 

Okresní kolo mladých hasičů v Lobodicích

    V sobotu dne 10.5.2014 proběhlo v Lobodicích na hasičském cvičišti okresní kolo mladých hasičů v požárním sportu v rámci Moravské hasičské jednoty.

    Tato soutěž probíhala pod záštitou Okresní hasičské jednoty Přerov. Soutěžili zde tři věkové kategorie: přípravka, mladší a starší žáci ze šesti organizací: Kokor, Lobodic, Popůvek, Přerova, Týna nad Bečvou a jako hosté se zúčastnili mladí hasiči ze Záříčí, kteří jsou organizováni ve Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

    Jednalo se o postupovou soutěž z níž pět nejlepších kolektivů z mladších a starších žáků, postupilo na přebor Moravské hasičské jednoty, který bude probíhat 24.5.2014 na stadioně VUT v Brně.

    Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách:  

běhu jednotlivce na 60 m s překážkami

štafetě 4 x 60 metrů

požárním útoku s vodou

uzlové štafetě

    V běhu jednotlivce na 60 metrů s překážkami obsadili tři první místa za přípravku: Martin Vladovič, Tomáš Roháč a Erik Sova všichni z Přerova.

Za mladší žáky: Natálie Krejsová z Popůvek, Adam Vrťo a Filip Vrťo oba z Přerova.

Za starší žáky: Dominik Šmída z Přerova, Eliška Přikrylová z Přerova a Lenka Urbanová z Lobodic.

 

    Kolektivy se umístily v celkovém pořadí :

přípravka: Přerov

mladší žáci: Přerov A, Lobodice, Popůvky B, Týn nad Bečvou, Přerov B, Popůvky A.

starší žáci: Lobodice, Popůvky, Přerov A, Přerov B, Týn nad Bečvou, Kokory.

 

    V uzlové štafetě, kterou nevykonávala přípravka, bylo toto pořadí:   

mladší žáci: Lobodice, Týn nad Bečvou, Přerov A, Popůvky B, Popůvky A, Přerov B.

starší žáci: Lobodice, Popůvky, Týn nad Bečvou, Přerov B, Přerov A, Kokory.

 

Naši hosté ze Záříčí, mladší i starší žáci, se jako jediní ve své kategorii umístili na prvních místech.

    Ukázkové disciplíny mimo soutěž předvedla přípravka z Lobodic, která  zá své výkony sklidila potlesk obecenstva. Soutěžilo se také o pohár starosty obce za nejlepší požární útok. Ten si vybojovala přípravka z Přerova, mladší žáci ze Záříčí a starší žáci z Lobodic.

    Soutěž zahájil místostarosta obce pan Petr Navrátil.

    Po dvou předešlých letech propršených závodů, se na mladé hasiče letos v Lobodicích usmívalo sluníčko a těšila nás také přítomnost našich hostů ze Záříčí.

 

Okresní kolo Lobodice 2014

 

První kolo Popůvky

    V neděli 4.5.2014 proběhlo v Popůvkách první kolo mladých hasičů v požárním sportu. Soutěžilo se v požárních útocích s vodou. Soutěže se zúčastnilo 6 kolektivů starších žáků, 5 kolektivů mladších žáků a 3 kolektivy přípravky. Přípravka z Lobodic obsadila 2. místo, mladší žáci 3. místo a starší žáci v Popůvkách zvítězili.

 

1.kolo Popůvky 2014

 

Hasičské tovačovské piškvorky 2014

    V neděli 6.4.2014 proběhla v Tovačově ve sportovní hale tradiční soutěž pro mladé hasiče, která měla letos již svůj 15. jubilejní ročník, pod názvem Hasičské piškvorky. Je to soutěž, v níž se mohou předvést mladí hasiči všech věkových kategorií: přípravka, mladší žáci i starší žáci.

    Na této akci se představují soutěže netradičního charakteru, které jsou vedeny v duchu úsměvného rázu.

    V letošním roce probíhaly soutěže pod názvem: Tunel kulička, Céčkospojka, Savošrubslep, Kostkováha, Zdravkop. Soutěže se zúčastnily hasičské organizace Moravské hasičské jednoty: Kokory, Přerov, Lobodice, Týn nad Bečvou, Slavkov u Brna. Tovačov se Záříčím soutěžili za Sdružení hasičů Čech Moravy a Slezska. V letošním roce jsme jeli na soutěž se známým heslem: není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Přípravka se umístila na druhé místě, mladší žáci skončili pátí a starší žáci obsadili sedmé místo. Všechny kolektivy si však odvezly domů nějakou cenu. Probíhala jako každý rok i soutěž pro dospělé, při níž se nejvíce pobavily na oplátku děti.

    Lobodice získaly také jedno prvenství a tím byla účast nejmladšího soutěžícího, kterým byla teprve dvouletá Sabinka Řihošková.

 

hasičské piškvorky 2014

 

Firedance

    V sobotu 29.3.2014 proběhla v Žabčicích u Brna taneční soutěž mladých hasičů, pod názvem Firedance, která se v celoroční činnosti stala již tradiční. V plánu práce Moravské hasičské jednoty se stává jednou z nejpopulárnějších akcí netradičního charakteru.

    V Žabčicích u Brna tato soutěž získala dobré jméno díky schopnosti pořadatelů a prostorům, které jsou zde k tomuto účelu velice vhodné.

 

    Mladí hasiči se na tuto soutěž také připravovali a taneční páry se jí zúčastnily v tomto složení:

Mladší žáci:

    Pavel Symerský, Martina Urbanová

    Eva Koschatzká, Michaela Symerská

Starší žáci:

    Michaela Partyková, Veronika Smolková

    Petra Zdráhalová, Kristýna Orlová

    Lenka Urbanová, Monika Bocanová

    Petr Navrátil, Monika Dvořanová

    Zdena Hegerová, Eliška Navrátilová

 

    Za náš sbor jsme měli také reprezentantku v kolegiu rozhodčích, kterou byla Veronika Symerská.

    Soutěžilo se v těchto tanečních disciplínách:

Mladší žáci: polka, mazurka, volný tanec

Starší žáci: polka,cha - cha, volný tanec

    V meziprogramu zpestřovaly čas různé taneční soubory. Nejlepší z našich párů se umístily na 4. místě Petra Zdráhalová a Kristýna Orlová, na 5. místě Lenka Urbanová a Monika Bocanová. Všechny taneční páry si z Žabčic odvezly diplom a drobné dárky.

 

Firedance 2014

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode